Sincan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6909

Posta Kodu Sorgulama

Sincan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6909. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sincan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sincan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sincan Posta Kodu 6909. Sincan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sincan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sincan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sincan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sincan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sincan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sincan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sincan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sincan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sincan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sincan İlçesinde toplamda 51 tane mahalle bulunmaktadır. Sincan Mahalleleri (29ekim Mah., Adalet Mah., Ahievran Mah., Akşemsettin Mah., Andiçen Mah., Atatürk Mah., Cumhuriyet Mah., Çicektepe Mah., Çoğlu Mah., Ertuğrulgazi Mah., Esenler Mah., Fatih Mah., Fevziçakmak Mah., Gaziosmanpaşa Mah., Gökçek Mah., İlyakut Mah., İncirlik Mah., İstasyon Mah., Malazgirt Mah., Malıköybaşkent Osb, Maraşalçakmak Mah., Menderes Mah., Mevlana Mah., Mustafakemal Mah., Mülkköy Mah., Osmaniye Mah., Osmanlı Mah., Pınarbaşı Mah., Plevne Mah., Polatlar Mah., Saraycık Mah., Selçuklu Mah., Tandoğan Mah., Temellialagöz Mah., Temellialçı Mah., Temelliatatürk Mah., Temellibacı Mah., Temellibeyobası Mah., Temellicumhuriyet Mah., Temelliçokören Mah., Temelligirmeç Mah., Temellihisarlıkaya Mah., Temellihürriyet Mah., Temelliistiklal Mah., Temellimalıköy Mah., Temellitürkobası Mah., Temelliücret Mah., Temelliyenihısar Mah., Törekent Mah., Ulubatlıhasan Mah., Yenicimşit Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sincan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sincan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sincan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sincan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sincan Posta Kodu 2023

Web sitemizde Sincan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sincan posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sincan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sincan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sincan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sincan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sincan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sincan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sincan Mahalleleri