Şereflikoçhisar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6950

Posta Kodu Sorgulama

Şereflikoçhisar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6950. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şereflikoçhisar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şereflikoçhisar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şereflikoçhisar Posta Kodu 6950. Şereflikoçhisar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şereflikoçhisar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şereflikoçhisar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şereflikoçhisar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şereflikoçhisar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şereflikoçhisar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şereflikoçhisar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şereflikoçhisar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şereflikoçhisar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şereflikoçhisar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şereflikoçhisar İlçesinde toplamda 66 tane mahalle bulunmaktadır. Şereflikoçhisar Mahalleleri (Acıkuyu Köyü, Acıöz Köyü, Akarca Köyü, Akın Köyü, Akseki Mah., Aktaş Köyü, Aliuşağı Köyü, Bağobası Köyü, Bahçelievler Mah., Baltalı Köyü, Boğaziçi Mah., Büyükdamlacık Köyü, Büyükkışla Köyü, Cıngıl Köyü, Cumhuriyet Mah., Çankaya Mah., Çatçat Köyü, Çavuşköy Köyü, Çayırönü Köyü, Değirmenyolu Köyü, Deliller Köyü, Doğankaya Köyü, Ekici Mah., Eley Köyü, Emek Mah., Fadıllı Köyü, Fevziçakmak Mah., Geçitli Köyü, Hacettepe Mah., Hacıbektaşlı Köyü, Hacıenbiya Mah., Hamzalı Köyü, Haydarlı Köyü, Hürriyet Mah., İstiklal Mah., Kadıncık Köyü, Kadıobası Köyü, Kale Mah., Karabük Köyü, Karamollauşağı Köyü, Karandere Köyü, Küçükdamlacık Köyü, Mehmetakifersoy Mah., Mustafacık Mah., Musular Köyü, Odunboğazı Köyü, Palazobası Köyü, Sadıklı Köyü, Sanayi Mah., Sarıkaya Mah., Seymenli Köyü, Şahinler Mah., Şahlıkışla Köyü, Şekerköy Köyü, Şereflidavutlu Köyü, Şeyhkuyusu Mah., Şeyhli Köyü, Tuzla Mah., Üzengilik Köyü, Yalnızpınar Köyü, Yazısöğüt Köyü, Yeni Mah., Yeşilova Mah., Yeşilyurt Köyü, Yeşilyurt Mah., Yusufkuyusu Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şereflikoçhisar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şereflikoçhisar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şereflikoçhisar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şereflikoçhisar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şereflikoçhisar Posta Kodu 2023

Web sitemizde Şereflikoçhisar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şereflikoçhisar posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şereflikoçhisar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şereflikoçhisar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şereflikoçhisar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şereflikoçhisar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şereflikoçhisar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şereflikoçhisar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şereflikoçhisar Mahalleleri