Polatlı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6900

Posta Kodu Sorgulama

Polatlı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Polatlı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Polatlı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Polatlı Posta Kodu 6900. Polatlı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Polatlı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Polatlı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Polatlı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Polatlı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Polatlı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Polatlı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Polatlı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Polatlı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Polatlı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Polatlı İlçesinde toplamda 65 tane mahalle bulunmaktadır. Polatlı Mahalleleri (Adapınar Köyü, Avşar Köyü, Babayakup Köyü, Beşköprü Köyü, Beyceğiz Köyü, Beylikköprü Köyü, Cumhuriyet Mah., Çamlıca Mah., Çanakcı Köyü, Çekirdeksiz Köyü, Çimenceğiz Köyü, Esentepe Mah., Eskikarsak Köyü, Eskiköseler Köyü, Eskipolatlı Köyü, Fatih Mah., Gazi Mah., Gedikli Köyü, Gençali Köyü, Gülveren Mah., Gümüşyaka Köyü, Gündoğan Köyü, Güreş Köyü, Hacıtuğrul Köyü, Hıdırşeyh Köyü, İğciler Köyü, İstiklal Mah., Karaahmet Köyü, Karacaahmet Köyü, Karailyas Köyü, Karakaya Köyü, Karapınar Köyü, Karayavşan Köyü, Kargalı Köyü, Kayabaşı Köyü, Kıranharmanı Köyü, Kızılcakışla Köyü, Kurtuluş Mah., Kuşcu Köyü, Macun Köyü, Mehmetakif Mah., Müslüm Köyü, Oguzlar Köyü, Olukpınar Köyü, Ömerler Köyü, Polatlı Osb, Poyraz Köyü, Sakarya Köyü, Sarıoba Köyü, Sazılar Köyü, Sivri Köyü, Şabanözü Köyü, Şehitlik Mah., Şentepe Mah., Şeyhali Köyü, Taşpınar Köyü, Tatlıkuyu Köyü, Türkkarsak Köyü, Üçpınar Köyü, Yağmurbaba Köyü, Yassıhüyük Köyü, Yeni Mah., Yenidoğan Köyü, Yeniköseler Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Polatlı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Polatlı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Polatlı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Polatlı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Polatlı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Polatlı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Polatlı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Polatlı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Polatlı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Polatlı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Polatlı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Polatlı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Polatlı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Polatlı Mahalleleri