Nallıhan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6920

Posta Kodu Sorgulama

Nallıhan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6920. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Nallıhan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Nallıhan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Nallıhan Posta Kodu 6920. Nallıhan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Nallıhan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Nallıhan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Nallıhan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Nallıhan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Nallıhan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Nallıhan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Nallıhan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Nallıhan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Nallıhan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Nallıhan İlçesinde toplamda 87 tane mahalle bulunmaktadır. Nallıhan Mahalleleri (100yıl Mah., Akdere Köyü, Aksu Köyü, Alanköy Köyü, Aliağa Mah., Aliefe Köyü, Alpagut Köyü, Arkutca Köyü, Aşağıbağdere Köyü, Aşağıbağlıca Köyü, Aşağıkavacık Köyü, Atatürk Mah., Atça Köyü, Aydoğmuş Köyü, Barış Mah., Belenalan Köyü, Belenören Köyü, Beyalan Köyü, Beycik Köyü, Beydili Köyü, Bozyaka Köyü, Cendere Köyü, Cumhuriyet Mah., Çalıcaalan Köyü, Çamalan Köyü, Çiller Köyü, Çive Köyü, Çulhalar Köyü, Danişment Köyü, Davutoğlan Köyü, Demirköy Köyü, Dereköy Köyü, Doğandere Köyü, Döğmeci Köyü, Eğriköy Köyü, Emek Mah., Emremsultan Köyü, Enerji Mah., Epçeler Köyü, Ericek Köyü, Eymir Köyü, Fatih Mah., Gazi Mah., Gökçeöz Köyü, Güzelöz Köyü, Hacıbey Mah., Hacıhasanlar Köyü, Hıdırlar Köyü, İslamalanı Köyü, İsmetpaşa Mah., İşletmeler Mah., Kabaca Köyü, Kadıköy Köyü, Karacasu Köyü, Karahisar Köyü, Karahisargölcük Köyü, Karahisarkozlu Köyü, Karaköy Köyü, Kavakköy Köyü, Kulu Köyü, Kuruca Köyü, Kuzucular Köyü, Meyildere Köyü, Meyilhacılar Köyü, Nallıdere Köyü, Nallıgölcük Köyü, Nasuhpaşa Mah., Nebioğlu Köyü, Osmanköy Köyü, Ozanköy Köyü, Ömerşeyhler Köyü, Öşürler Köyü, Sobran Köyü, Soğukkuyu Köyü, Subaşı Köyü, Tekirler Köyü, Tepeköy Köyü, Uluhan Köyü, Uluköy Köyü, Uzunöz Köyü, Yakapınar Köyü, Yazı Mah., Yenice Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yukarıbağdere Köyü, Yukarıbağlıca Köyü, Yukarıkavacık Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Nallıhan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Nallıhan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Nallıhan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Nallıhan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Nallıhan Posta Kodu 2022

Web sitemizde Nallıhan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Nallıhan posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Nallıhan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Nallıhan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Nallıhan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Nallıhan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Nallıhan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Nallıhan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Nallıhan Mahalleleri