Mamak Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6260

Posta Kodu Sorgulama

Mamak Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6260. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Mamak adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Mamak’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Mamak Posta Kodu 6260. Mamak adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Mamak Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Mamak adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Mamak gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Mamak adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Mamak posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Mamak da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Mamak adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Mamak Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Mamak Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Mamak İlçesinde toplamda 65 tane mahalle bulunmaktadır. Mamak Mahalleleri (Abidinpaşa Mah., Akdere Mah., Akşemsettin Mah., Altıağaç Mah., Altınevler(yatıkmusluk) Mah., Anayurt Mah., Araplar Mah., Aşıkveysel Mah., Bahçeleriçi Mah., Bahçelerüstü Mah., Balkiraz(balkehriz) Mah., Başak Mah., Bayındır Mah., Boğaziçi Mah., Cengizhan Mah., Çağlayan Mah., Çiğiltepe Mah., Demirlibahçe Mah., Derbent Mah., Dostlar Mah., Duralialıç Mah., Dutluk Mah., Ege Mah., Ekin Mah., Fahrikorutürk Mah., Fatih Mah., Generalzekidoğan Mah., Gökçeyurt Mah., Gülseren Mah., Gülveren Mah., Harman Mah., Hürel Mah., Hüseyingazi Mah., İstasyon Mah., Karaağaç Mah., Karşıyaka Mah., Kartaltepe Mah., Kayaş Mah., Kazımorbay Mah., Kıbrıs Mah., Kızılca Mah., Köstence Mah., Kusunlar Mah., Kutlu Mah., Kutludüğün Köyü, Küçükkayaş Mah., Lalahan Mah., Mehtap Mah., Misket Mah., Muhabereokulu, Mutlu Mah., Ortaköy Mah., Peyamisefa Mah., Pttevleri Mah., Saimekadın Mah., Şafaktepe Mah., Şahapgürler Mah., Şahintepe Mah., Şehitcengiztopel Mah., Şirintepe Mah., Tepecik Mah., Tuzluçayır Mah., Yenibayındır Mah., Yeşilbayır Mah., Yukarıimrahor Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Mamak adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mamak Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mamak posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Mamak seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Mamak Posta Kodu 2023

Web sitemizde Mamak posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Mamak posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Mamak posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Mamak adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Mamak adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Mamak adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Mamak nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Mamak da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Mamak Mahalleleri