Keçiören Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6010

Posta Kodu Sorgulama

Keçiören Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6010. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Keçiören adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Keçiören’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Keçiören Posta Kodu 6010. Keçiören adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Keçiören Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Keçiören adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Keçiören gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Keçiören adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Keçiören posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Keçiören da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Keçiören adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Keçiören Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Keçiören Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Keçiören İlçesinde toplamda 47 tane mahalle bulunmaktadır. Keçiören Mahalleleri (19 Mayıs Mah., 23 Nisan Mah., Adnan Menderes Mah., Aktepe Mah., Aşağıeğlence Mah., Atapark Mah., Ayvalı Mah., Bademlik Mah., Bağlarbaşı Mah., Basınevleri Mah., Çaldıran Mah., Çiçekli Mah., Emrah Mah., Esertepe Mah., Etlik Mah., Güçlükaya Mah., Gümüşdere Mah., Güzelyurt Mah., Hasköy Mah., Hısar Mah., Incırlı Mah., Kafkas Mah., Kalaba Mah., Kamilocak Mah., Kanuni Mah., Karakaya Mah., Karargahtepe Mah., Karşıyaka Mah., Köşk Mah., Kuşcağız Mah., Osmangazi Mah., Ovacık Mah., Pınarbaşı Mah., Sancaktepe Mah., Sılınecek, Sılınecekler, Subayevleri Mah., Şefkat Mah., Şehitkubilay Mah., Şenyuva Mah., Tepebaşı Mah., Ufuktepe Mah., Uyanış Mah., Yakacık Mah., Yayla Mah., Yeşiltepe Mah., Yükseltepe Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Keçiören adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Keçiören Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Keçiören posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Keçiören seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Keçiören Posta Kodu 2023

Web sitemizde Keçiören posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Keçiören posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Keçiören posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Keçiören adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Keçiören adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Keçiören adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Keçiören nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Keçiören da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Keçiören Mahalleleri