Kazan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6980

Posta Kodu Sorgulama

Kazan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6980. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kazan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kazan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kazan Posta Kodu 6980. Kazan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kazan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kazan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kazan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kazan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kazan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kazan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kazan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kazan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kazan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kazan İlçesinde toplamda 47 tane mahalle bulunmaktadır. Kazan Mahalleleri (Ahi Mah., Akçaören Köyü, Alpagut Mah., Aşağıkaraören Köyü, Atatürk Mah., Aydın Mah., Bitik Mah., Ciğir Köyü, Çalta Mah., Çimşit Mah., Dağyaka Mah., Dutözü Köyü, Emirgazi Mah., Fatih Mah., Fethiye Mah., Günbaşı Mah., Güvenç Köyü, İçören Mah., İğmir Mah., İmrendi Mah., İnceğiz Köyü, İne Köyü, Kanunisultansüleyman Mah., Karalar Mah., Kayı Mah., Kılıçlar Köyü, Kınık Köyü, Kışlaköy Mah., Kumpınar Mah., Orhaniye Mah., Örencik Köyü, Peçenek Mah., Sancar Mah., Saray Mah., Sarıayak Köyü, Sarılar Mah., Satıkadın Mah., Soğucak Köyü, Tekke Köyü, Uçarı Mah., Yakupderviş Köyü, Yassıören Köyü, Yavuzsultanselim Mah., Yayalar Mah., Yazıbeyli Mah., Yıldırımbeyazıt Mah., Yukarıkaraören Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kazan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kazan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kazan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kazan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kazan Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kazan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kazan posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kazan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kazan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kazan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kazan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kazan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kazan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kazan Mahalleleri