Kalecik Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6870

Posta Kodu Sorgulama

Kalecik Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6870. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kalecik adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kalecik’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kalecik Posta Kodu 6870. Kalecik adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kalecik Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kalecik adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kalecik gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kalecik adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kalecik posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kalecik da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kalecik adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kalecik Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kalecik Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kalecik İlçesinde toplamda 54 tane mahalle bulunmaktadır. Kalecik Mahalleleri (Ahikemal Mah., Ahiler Mah., Akbörk Mah., Akçataş Mah., Akkaynak Mah., Akkuzulu Köyü, Aktepe Köyü, Alibeyli Köyü, Altıntaş Köyü, Avşar Köyü, Beykavağı Köyü, Bugra Mah., Cuma Mah., Çandır Köyü, Çanşa(emeklikent) Mah., Çaykaya Köyü, Çiftlikköy Mah., Dağdemir Köyü, Değirmenkaya Köyü, Elmalıpınar Köyü, Eskiköy Köyü, Eşmedere Köyü, Gökçeören Köyü, Gökdere Köyü, Gölköy Mah., Gümüşpınar Köyü, Hacıköy Köyü, Halitcevriaslangil Mah., Hancılı Köyü, Hasayaz Köyü, Hasayaz Mah., Karahöyük Mah., Karalar Köyü, Kargın Köyü, Keklicek Köyü, Kılçak Köyü, Kınık Köyü, Kızılkaya Mah., Koyunbaba Köyü, Kuyucak Köyü, Mahmutlar Köyü, Samanlık Köyü, Satılarköy Köyü, Şemsettinköy Köyü, Tavşanlı Mah., Tilkiköy Köyü, Uyurca Köyü, Yalımköy Mah., Yeniçöte Mah., Yenidoğan Mah., Yeşilöz Köyü, Yılanlı Mah., Yurtyenice Köyü, Yüzbeyi Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kalecik adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kalecik Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kalecik posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kalecik seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kalecik Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kalecik posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kalecik posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kalecik posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kalecik adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kalecik adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kalecik adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kalecik nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kalecik da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kalecik Mahalleleri