Haymana Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6860

Posta Kodu Sorgulama

Haymana Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6860. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Haymana adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Haymana’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Haymana Posta Kodu 6860. Haymana adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Haymana Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Haymana adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Haymana gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Haymana adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Haymana posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Haymana da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Haymana adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Haymana Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Haymana Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Haymana İlçesinde toplamda 79 tane mahalle bulunmaktadır. Haymana Mahalleleri (Ahırlıkuyu Köyü, Aktepe Köyü, Alahacılı Köyü, Altıpınar Köyü, Ataköy Köyü, Bahçecik Köyü, Bahçelievler Mah., Boğazkaya Köyü, Bostanhüyük Köyü, Büyükkonakgörmez Köyü, Büyükyağcı Köyü, Cihanşah Köyü, Cingirli Köyü, Culuk Köyü, Cumhuriyet Mah., Çaldağ Mah., Çatak Köyü, Çayraz Köyü, Çeltekli Köyü, Demirözü Köyü, Dereköy Köyü, Devecipınarı Köyü, Durupınar Köyü, Durutlar Köyü, Emirler Köyü, Esen Köyü, Eskikışla Köyü, Eşreferdem Mah., Evci Köyü, Evliyafakı Köyü, Gazi Mah., Gedik Köyü, Gedikli Köyü, Güzelcekale Köyü, Hisartepe Mah., İkizce Köyü, İncirli Köyü, Karahoca Köyü, Karaömerli Köyü, Karasüleymanlı Köyü, Katrancı Köyü, Kavakköy Köyü, Kayabaşı Mah., Kerpiçköy Köyü, Kesikkavak Köyü, Kızılkoyunlu Köyü, Kirazoğlu Köyü, Kutluhan Köyü, Küçükkonakgörmez Köyü, Küçükyağcı Köyü, Medrese Mah., Oyaca Köyü, Saatli Köyü, Sarıdeğirmen Köyü, Sarıgöl Köyü, Sazağası Köyü, Serinyayla Köyü, Seyran Mah., Sığırcık Mah., Sırçasaray Köyü, Sinanlı Köyü, Soğulca Köyü, Söğüttepe Köyü, Şehitler Mah., Şerefligöközü Köyü, Tabaklı Köyü, Tepeköy Köyü, Toyçayırı Köyü, Türkhüyük Köyü, Yaprakbayırı Köyü, Yavuz Mah., Yaylabeyi Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yergömü Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yukarısebil Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Haymana adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Haymana Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Haymana posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Haymana seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Haymana Posta Kodu 2024

Web sitemizde Haymana posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Haymana posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Haymana posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Haymana adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Haymana adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Haymana adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Haymana nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Haymana da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Haymana Mahalleleri