Güdül Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6840

Posta Kodu Sorgulama

Güdül Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6840. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Güdül adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Güdül’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Güdül Posta Kodu 6840. Güdül adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Güdül Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Güdül adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Güdül gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Güdül adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Güdül posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Güdül da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Güdül adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Güdül Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Güdül Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Güdül İlçesinde toplamda 32 tane mahalle bulunmaktadır. Güdül Mahalleleri (Adalıkuzu Köyü, Akbaş Köyü, Akçakese Köyü, Aşağı Mah., Avşar Köyü, Barboros Mah., Boyalı Köyü, Çağakent Mah., Çukurören Köyü, Emirler Mah., Fatih Mah., Garipçe Köyü, Güneyce Mah., Güzelçiftlik Köyü, Hacılar Köyü, Kadıobası Köyü, Kamanlar Köyü, Karacaören Köyü, Kavaközü Köyü, Kayı Köyü, Kırkkavak Köyü, Mescit Mah., Meyvebükü Köyü, Özçaltı Köyü, Özköy Köyü, Salihler Köyü, Sapanlı Köyü, Tahtacıörencik Köyü, Taşören Köyü, Yelli Köyü, Yeni Mah., Yukarı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Güdül adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Güdül Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Güdül posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Güdül seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Güdül Posta Kodu 2024

Web sitemizde Güdül posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Güdül posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Güdül posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Güdül adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Güdül adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Güdül adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Güdül nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Güdül da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Güdül Mahalleleri