Etimesgut Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6790

Posta Kodu Sorgulama

Etimesgut Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6790. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Etimesgut adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Etimesgut’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Etimesgut Posta Kodu 6790. Etimesgut adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Etimesgut Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Etimesgut adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Etimesgut gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Etimesgut adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Etimesgut posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Etimesgut da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Etimesgut adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Etimesgut Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Etimesgut Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Etimesgut İlçesinde toplamda 33 tane mahalle bulunmaktadır. Etimesgut Mahalleleri (30ağustos Mah., Ahimesut Mah., Alsancak Mah., Altay Mah., Aşağıyurtçu Mah., Atakent Mah., Ayyıldız Mah., Baglıca Mah., Bahçekapı Mah., Ballıkuyumcu Mah., Elvan Mah., Erler Mah., Eryaman Mah., Etiler Mah., Fatihsultan Mah., Fevziye Mah., Göksu Mah., Güzelkent Mah., İstasyon Mah., Kazımkarabekir Mah., Oğuzlar Mah., Piyade Mah., Süvari Mah., Şehitali Mah., Şehitosmanavcı Mah., Şeker Mah., Şeyhşamil Mah., Topçu Mah., Tunahan Mah., Yapracık Mah., Yavuzselim Mah., Yeşilova Mah., Yukarıyurtçu Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Etimesgut adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Etimesgut Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Etimesgut posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Etimesgut seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Etimesgut Posta Kodu 2024

Web sitemizde Etimesgut posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Etimesgut posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Etimesgut posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Etimesgut adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Etimesgut adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Etimesgut adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Etimesgut nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Etimesgut da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Etimesgut Mahalleleri