Elmadağ Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6780

Posta Kodu Sorgulama

Elmadağ Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6780. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Elmadağ adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Elmadağ’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Elmadağ Posta Kodu 6780. Elmadağ adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Elmadağ Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Elmadağ adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Elmadağ gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Elmadağ adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Elmadağ posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Elmadağ da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Elmadağ adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Elmadağ Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Elmadağ Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Elmadağ İlçesinde toplamda 30 tane mahalle bulunmaktadır. Elmadağ Mahalleleri (Akçaali Mah., Aşağıkamışlı Köyü, Bahçelievler Mah., Deliler Köyü, Ediğe Köyü, Fatih Mah., Gümüşpala Mah., Havuzbaşı Mah., İsmetpaşa Mah., İstasyon Mah., Karacahasan Köyü, Kayadibi Mah., Kemalpaşa Mah., Kurtuluş Mah., Kuşçuali Köyü, Lalabel Mah., Muzafferekşi Mah., Seyitcemali Mah., Süleymanlı Mah., Şehitlik Mah., Tatlıca Mah., Tekkeköy Mah., Üçevler Mah., Yeni Mah., Yenice Mah., Yenidoğan Mah., Yenipınar Mah., Yeşildere Köyü, Yeşilderefatih Mah., Yukarıkamışlı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Elmadağ adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Elmadağ Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Elmadağ posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Elmadağ seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Elmadağ Posta Kodu 2023

Web sitemizde Elmadağ posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Elmadağ posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Elmadağ posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Elmadağ adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Elmadağ adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Elmadağ adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Elmadağ nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Elmadağ da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Elmadağ Mahalleleri