Çubuk Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6760

Posta Kodu Sorgulama

Çubuk Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6760. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çubuk adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çubuk’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çubuk Posta Kodu 6760. Çubuk adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çubuk Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çubuk adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çubuk gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çubuk adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çubuk posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çubuk da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çubuk adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çubuk Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çubuk Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çubuk İlçesinde toplamda 82 tane mahalle bulunmaktadır. Çubuk Mahalleleri (Ağılcık Mah., Akkuzulu Mah., Aşağıçavundur Mah., Aşağıemirler Köyü, Aşağıobruk Köyü, Atatürk Mah., Avcıova Köyü, Barbaros Mah., Camili Mah., Cumhuriyet Mah., Çatköy Köyü, Çitköy Köyü, Dağkalfat Köyü, Dalyasan Köyü, Dedeler Köyü, Demirci Köyü, Dumlupınar Mah., Durhasan Köyü, Eğriekin Köyü, Esenboğa Köyü, Esenboğamerkez Mah., Eskiçöte Köyü, Fatih Mah., Gökçedere Mah., Güldarpı Mah., Hacılar Köyü, İkipınar Mah., İmamhüseyin Mah., Kapaklı Mah., Karaağaç Mah., Karaçam Köyü, Karadana Köyü, Karaman Mah., Karataş Köyü, Kavaklı Köyü, Kışlacık Köyü, Kızılca Mah., Kızılören Köyü, Kızılöz Mah., Kösrelik Köyü, Kuruçay Köyü, Kutuören Mah., Kuyumcuköy Köyü, Küçükali Mah., Mahmutoğlan Köyü, Melikşah Mah., Meşeli Köyü, Muhsinyazıcıoğlu Mah., Nusratlar Köyü, Okçular Köyü, Ovacık Köyü, Oyumiğde Köyü, Ömercik Mah., Özlüce Köyü, Saraycık Köyü, Sarıkoz Köyü, Sarısu Köyü, Sele Köyü, Sığırlıhacı Köyü, Sirkeli Köyü, Susuz Köyü, Sünlü Mah., Tahtayazı Mah., Taşpınar Mah., Tuğlaköy Mah., Uluağaç Köyü, Yakuphasan Köyü, Yavuzselim Mah., Yaylak Köyü, Yazır Mah., Yazlıca Mah., Yenice Mah., Yeşilkent Köyü, Yıldırımaydoğan Köyü, Yıldırımbeyazıt Mah., Yıldırımelören Köyü, Yıldırımevci Köyü, Yılmazköy Köyü, Yiğitli Köyü, Yukarıçavundur Mah., Yukarıemirler Köyü, Yukarıobruk Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çubuk adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çubuk Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çubuk posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çubuk seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çubuk Posta Kodu 2024

Web sitemizde Çubuk posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çubuk posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çubuk posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çubuk adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çubuk adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çubuk adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çubuk nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çubuk da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çubuk Mahalleleri