Çankaya Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6690

Posta Kodu Sorgulama

Çankaya Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6690. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çankaya adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çankaya’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çankaya Posta Kodu 6690. Çankaya adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çankaya Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çankaya adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çankaya gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çankaya adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çankaya posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çankaya da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çankaya adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çankaya Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çankaya Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çankaya İlçesinde toplamda 130 tane mahalle bulunmaktadır. Çankaya Mahalleleri (100.yıl Mah., 50.yıl Mah., Ahlatlıbel Mah., Ahmettanerkışlalı Mah., Akarlar Mah., Akpınar Mah., Alacatlı Mah., Anıttepe Mah., Arkatopraklık Mah., Aşağıdikmen Mah., Aşağıimrahor Mah., Aşağıöveçler Mah., Aşıkpaşa Mah., Ata Mah., Aydınlar Mah., Ayrancı Mah., Aziziye Mah., Bademlidere Mah., Bağcılar Mah., Bahçelievler Mah., Balgat Mah., Barbaros Mah., Bayraktar Mah., Beytepe Mah., Birlik Mah., Boztepe Mah., Büyükesat Mah., Cebeci Mah., Cengiztopel Mah., Cevizlidere Mah., Cumhuriyet Mah., Çamlıtepe Mah., Çankaya Mah., Çavuşlu Mah., Çayyolu Mah., Çiğdem Mah., Çukurambar Mah., Devlet Mah., Dikmen Mah., Dilekler Mah., Dodurga Mah., Doğuş Mah., Ehlibeyt Mah., Emek Mah., Ertuğrulgazi Mah., Erzurum Mah., Esatoğlu Mah., Eti Mah., Evciler Mah., Fakülteler Mah., Fidanlık Mah., Gaziosmanpaşa Mah., Gökkuşağı Mah., Göktürk Mah., Güvenevler Mah., Güzeltepe Mah., Hilal Mah., Huzur Mah., İçcebeci Mah., İleri Mah., İlkbahar Mah., İlker Mah., İncesu Mah., İşçiblokları Mah., Karahasanlı Mah., Karakusunlar Mah., Karapınar Mah., Karataş Mah., Kavaklıdere Mah., Kazımözalp Mah., Keklikpınarı Mah., Kırkkonaklar Mah., Kızılay Mah., Kızılırmak Mah., Kocatepe Mah., Konutkent Mah., Korkutreis Mah., Koru Mah., Kömürcü Mah., Küçükesat Mah., Küçükkaymaklı Mah., Kültür Mah., Lefkoşe Mah., Magosa Mah., Malazgirt Mah., Maltepe Mah., Mebusevleri Mah., Meclis, Meşrutiyet Mah., Metinakkuş Mah., Metinoktay Mah., Mimarsinan Mah., Muhsinertuğrul Mah., Murat Mah., Mustafakemal Mah., Mutlukent Mah., Mürseluluç Mah., Naciçakır Mah., Namıkkemal Mah., Nasuhakar Mah., Oğuzlar Mah., Omorfo Mah., Oran Mah., Ortaimrahor Mah., Osmantemiz Mah., Öncebeci Mah., Remzioğuzarık Mah., Sağlık Mah., Sancak Mah., Seyranbağları Mah., Sokullumehmetpaşa Mah., Söğütözü Mah., Şehitcengizkaraca Mah., Şehitcevdetözdemir Mah., Tınaztepe Mah., Tohumlar Mah., Topraklık Mah., Umut Mah., Ümit Mah., Üniversiteler Mah., Yakupabdal Mah., Yaşamkent Mah., Yayla Mah., Yeşilkent Mah., Yıldızevler Mah., Yıldızlar Mah., Yukarıbahçelievler Mah., Yukarıdikmen Mah., Yücetepe Mah., Zafertepe Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çankaya adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çankaya Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çankaya posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çankaya seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çankaya Posta Kodu 2024

Web sitemizde Çankaya posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çankaya posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çankaya posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çankaya adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çankaya adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çankaya adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çankaya nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çankaya da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çankaya Mahalleleri