Çamlıdere Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6740

Posta Kodu Sorgulama

Çamlıdere Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6740. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çamlıdere adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çamlıdere’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çamlıdere Posta Kodu 6740. Çamlıdere adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çamlıdere Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çamlıdere adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çamlıdere gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çamlıdere adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çamlıdere posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çamlıdere da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çamlıdere adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çamlıdere Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çamlıdere Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çamlıdere İlçesinde toplamda 48 tane mahalle bulunmaktadır. Çamlıdere Mahalleleri (Ahatlar Köyü, Akkaya Köyü, Alakoç Köyü, Atça Köyü, Avdan Köyü, Avşarlar Köyü, Bardakçılar Köyü, Bayındır Köyü, Beşbeyler Köyü, Beyler Mah., Buğralar Köyü, Bükeler Köyü, Çamköy Köyü, Çukurören Köyü, Dağkuzören Köyü, Doğancı Köyü, Doğanlar Köyü, Doymuş Köyü, Dörtkonak Köyü, Eldelek Köyü, Elmalı Köyü, Elören Köyü, Elvanlar Köyü, Gümele Köyü, Güney Köyü, İnceöz Köyü, Kayabaşı Mah., Körler Mah., Kuşçular Köyü, Kuyubaşı Köyü, Meşeler Köyü, Muzrupağacın Köyü, Müsellim Köyü, Orta Mah., Osmansin Köyü, Ozmuş Köyü, Ömerağa Mah., Örenköy Köyü, Peçenek Köyü, Pelitcik Köyü, Sarıkavak Köyü, Tatlak Köyü, Yahşihan Köyü, Yahyalar Mah., Yayalar Mah., Yediören Köyü, Yılanlı Köyü, Yoncatepe Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çamlıdere adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çamlıdere Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çamlıdere posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çamlıdere seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çamlıdere Posta Kodu 2024

Web sitemizde Çamlıdere posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çamlıdere posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çamlıdere posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çamlıdere adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çamlıdere adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çamlıdere adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çamlıdere nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çamlıdere da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çamlıdere Mahalleleri