Bala Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6720

Posta Kodu Sorgulama

Bala Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6720. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bala adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bala’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bala Posta Kodu 6720. Bala adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bala Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bala adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bala gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bala adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bala posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bala da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bala adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bala Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bala Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bala İlçesinde toplamda 57 tane mahalle bulunmaktadır. Bala Mahalleleri (Abazlı Mah., Ahmetçayırı Mah., Akvirançarşak Köyü, Altınçanak Köyü, Aşağıhacıbekir Köyü, Aşıkoğlu Köyü, Aydoğan Köyü, Bahçekaradalak Köyü, Bektaşlı Köyü, Berçarşak Köyü, Büyükbıyık Köyü, Büyükboyalık Mah., Büyükcamili Köyü, Büyükdavdanlı Köyü, Çatalçeşme Mah., Çatalören Köyü, Çiğdemli Mah., Davdanlı Köyü, Dedebey Mah., Derekışla Köyü, Eğribasan Köyü, Erdemli Mah., Ergin Köyü, Göztepe Mah., Gülbağı Köyü, Hamidiye Mah., Hanburun Köyü, İsmetpaşa Mah., Karahamzalı Köyü, Kartaltepe Mah., Keklicek Köyü, Kerişli Mah., Kesikköprü Köyü, Kesikköprü Mah., Kızılırmak Mah., Koçyayla Köyü, Köseli Mah., Küçükbayat Köyü, Küçükbıyık Köyü, Küçükboyalık Mah., Küçükcamili Köyü, Sarıhüyük Köyü, Sırapınar Köyü, Sofular Köyü, Suyugüzel Köyü, Şehriban Köyü, Şentepe Mah., Tatarhüyük Köyü, Tepeköy Köyü, Tolköy Mah., Üçem Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Mah., Yeniyapançarşak Köyü, Yeniyapanşıhlı Köyü, Yörelı Mah., Yukarıhacıbekir Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bala adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bala Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bala posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bala seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bala Posta Kodu 2024

Web sitemizde Bala posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bala posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bala posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bala adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bala adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bala adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bala nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bala da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bala Mahalleleri