Altındağ Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 6050

Posta Kodu Sorgulama

Altındağ Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 6050. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Altındağ adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Altındağ’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Altındağ Posta Kodu 6050. Altındağ adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Altındağ Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Altındağ adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Altındağ gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Altındağ adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Altındağ posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Altındağ da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Altındağ adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Altındağ Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Altındağ Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Altındağ İlçesinde toplamda 55 tane mahalle bulunmaktadır. Altındağ Mahalleleri (Ahiler Mah., Aktaş Mah., Alemdağ Mah., Aliersoy Mah., Altınova Köyü, Altınovakaraköy Mah., Altınovaorhangazi Mah., Altınpark(deniz) Mah., Anafartalar Mah., Atilla Mah., Aydıncık Mah., Aydınlıkevler Mah., Bağlariçi Mah., Baraj Mah., Başpınar Mah., Battalgazi Mah., Beşikkaya Mah., Çalışkanlar Mah., Çamlık Mah., Çandarlı Mah., Doğanbey Mah., Doğantepe Mah., Doğu Mah., Fatih Mah., Ferudunçelik Mah., Gökçenefe Mah., Gülpınar Mah., Gültepe Mah., Gündoğdu Mh., Güneşevler Mah., Hacıbayram Mah., Hacılar Mah., Karacaören Mah., Karakum Mah., Karapürçek Mah., Kavaklı Mah., Necatibey Mah., Öncüler Mah., Önder Mah., Örnek Mah., Peçenek Mah., Plevne Mah., Sakarya Mah., Serversomuncuoğlu Mah., Seyfidemirsoy Mah., Şükriye Mah., Tatlar Mah., Ulubey Mah., Yavuzselim Mah., Yıldırımbeyazıt Mah., Yıldıztepe Mah., Yunusemre Mah., Ziraat Mah., Zübeydehanım Mah., Zülfazıl Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Altındağ adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Altındağ Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Altındağ posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Altındağ seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Altındağ Posta Kodu 2023

Web sitemizde Altındağ posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Altındağ posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Altındağ posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Altındağ adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Altındağ adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Altındağ adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Altındağ nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Altındağ da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Altındağ Mahalleleri