Suluova Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 5500

Posta Kodu Sorgulama

Suluova Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 5500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Suluova adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Suluova’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Suluova Posta Kodu 5500. Suluova adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Suluova Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Suluova adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Suluova gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Suluova adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Suluova posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Suluova da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Suluova adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Suluova Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Suluova Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Suluova İlçesinde toplamda 61 tane mahalle bulunmaktadır. Suluova Mahalleleri (Akören Köyü, Alabedir Köyü, Armutlu Köyü, Arucak Köyü, Aşağıkarasu Köyü, Ata Mah., Ayrancı Köyü, Bayırlı Köyü, Beyazıt Mah., Bireylül Mah., Borsa Mah., Boyalı Köyü, Cevizdibi Mah., Cumhuriyet Mah., Çayüstü Köyü, Çukurören Köyü, Derebaşalan Köyü, Dereköy Köyü, Deveci Köyü, Eğribük Köyü, Eraslan Köyü, Eskiçeltek Mah., Eymir Mah., Gürlü Köyü, Hacıbayram Mah., Hacıhayta Mah., Harmanağılı Köyü, Harmanlar Mah., Hürriyet Mah., Kanatpınar Köyü, Kapancı Köyü, Karaağaç Köyü, Kazanlı Köyü, Kerimoğlu Köyü, Kılıçarslan Köyü, Kıranbaşalan Köyü, Kolay Köyü, Kulu Köyü, Kurnaz Köyü, Kutluköy Köyü, Kuzalan Köyü, Küpeli Köyü, Maarif Mah., Magosa Mah., Oğulbağı Köyü, Orta Mah., Ortayazı Köyü, Özalakadı Köyü, Pazar Mah., Salucu Köyü, Saraydüzü Mah., Saygılı Köyü, Seyfe Köyü, Soku Köyü, Şeker Mah., Uluçınar Mah., Uzunoba Köyü, Yeni Mah., Yenidoğan Mah., Yolpınar Köyü, Yüzbeyi Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Suluova adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Suluova Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Suluova posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Suluova seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Suluova Posta Kodu 2023

Web sitemizde Suluova posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Suluova posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Suluova posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Suluova adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Suluova adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Suluova adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Suluova nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Suluova da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Suluova Mahalleleri