Merzifon Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 5300

Posta Kodu Sorgulama

Merzifon Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 5300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merzifon adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merzifon’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merzifon Posta Kodu 5300. Merzifon adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merzifon Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merzifon adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merzifon gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merzifon adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merzifon posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merzifon da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merzifon adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merzifon Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merzifon Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merzifon İlçesinde toplamda 48 tane mahalle bulunmaktadır. Merzifon Mahalleleri (Abidehatun Mah., Akören Köyü, Aksungur Köyü, Aşağıbük Köyü, Bağlarbaşı Mah., Bahçecik Köyü, Bahçelievler Mah., Buğdaylı Mah., Camicedit Mah., Çavundur Köyü, Çayırköy Köyü, Çobanören Köyü, Derealan Köyü, Eskicamii Mah., Gazimahbup Mah., Gelinsini Köyü, Gökçebağ Köyü, Hacıbalı Mah., Hacıhasan Mah., Harmanlar Mah., Hırka Köyü, Hocasüleyman Mah., İnalanı Köyü, Karamağara Köyü, Karamustafapaşa Köyü, Kayadüzü Köyü, Kümbethatun Mah., Kümbethatun Osb, Mahzen Mah., Mehmetakifersoy Mah., Naccar Mah., Nusratiye Mah., Ortabük Köyü, Ortaova Köyü, Osmanoğlu Köyü, Sarıköy Köyü, Sazlıca Köyü, Selimiye Köyü, Sofular Mah., Şeyhyeni Köyü, Tavşan Mah., Trafo Mah., Yakacık Köyü, Yaylacık Köyü, Yeni Mah., Yeşiltepe Köyü, Yolüstü Köyü, Yukarıbük Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merzifon adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merzifon Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merzifon posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merzifon seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merzifon Posta Kodu 2023

Web sitemizde Merzifon posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merzifon posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merzifon posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merzifon adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merzifon adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merzifon adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merzifon nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merzifon da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merzifon Mahalleleri