Gümüşhacıköy Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 5700

Posta Kodu Sorgulama

Gümüşhacıköy Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 5700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gümüşhacıköy adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gümüşhacıköy’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gümüşhacıköy Posta Kodu 5700. Gümüşhacıköy adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gümüşhacıköy Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gümüşhacıköy adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gümüşhacıköy gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gümüşhacıköy adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gümüşhacıköy posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gümüşhacıköy da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gümüşhacıköy adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gümüşhacıköy Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gümüşhacıköy Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gümüşhacıköy İlçesinde toplamda 54 tane mahalle bulunmaktadır. Gümüşhacıköy Mahalleleri (Adatepe Mah., Ağcadede Mah., Akpınar Köyü, Alan Köyü, Alören Köyü, Artıkabat Mah., Bacakoğlu Köyü, Bademli Köyü, Balıklı Köyü, Beden Köyü, Camikebir Mah., Cumara Mah., Çalköy Köyü, Çavuşköy Köyü, Çay Mah., Çetmi Köyü, Çiftçioğlu Köyü, Çitli Köyü, Dumanlı Köyü, Eslemez Köyü, Güllüce Köyü, Gümüş Mah., Güplüce Köyü, Güvenözü Köyü, Hacıyahya Mah., Irgat Mah., İmirler Köyü, Kağnıcı Köyü, Karaali Köyü, Karacaören Köyü, Karakaya Köyü, Keçi Köyü, Kılıçaslan Köyü, Kırca Köyü, Kızık Köyü, Kızılca Köyü, Kiziroğlu Köyü, Koltuk Köyü, Konuktepe Köyü, Korkut Köyü, Köseler Köyü, Kutluca Köyü, Kuzalan Köyü, Ovabaşı Köyü, Pusacık Köyü, Sallar Köyü, Saray Mah., Saraycık Köyü, Sarayözü Köyü, Sekü Köyü, Şıhlar Mah., Tekke Mah., Yazıyeri Köyü, Yeniköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gümüşhacıköy adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gümüşhacıköy Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gümüşhacıköy posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gümüşhacıköy seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gümüşhacıköy Posta Kodu 2023

Web sitemizde Gümüşhacıköy posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gümüşhacıköy posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gümüşhacıköy posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gümüşhacıköy adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gümüşhacıköy adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gümüşhacıköy adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gümüşhacıköy nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gümüşhacıköy da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gümüşhacıköy Mahalleleri