Merkez Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 68000

Posta Kodu Sorgulama

Merkez Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 68000. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merkez adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merkez’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merkez Posta Kodu 68000. Merkez adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merkez Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merkez adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merkez gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merkez adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merkez posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merkez da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merkez adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merkez Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merkez Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merkez İlçesinde toplamda 152 tane mahalle bulunmaktadır. Merkez Mahalleleri (Acıpınar Köyü, Ağzıkarahan Köyü, Akçakent Köyü, Akhisar Köyü, Alasakallı Mah., Alayhanı Köyü, Altınkaya Köyü, Aratolbahçeli Mah., Aratolistiklal Mah., Armutlu Köyü, Ataköy Köyü, Aydınlar Mah., Babakonağı Köyü, Bağlı Köyü, Bahçeli Mah., Bahçesaray Mah., Bayındır Köyü, Baymış Köyü, Bayrambaba Mah., Bebek Köyü, Bedirmuhtar Mah., Boğaziçi Mah., Borucu Köyü, Bostanlık Köyü, Boyalı Köyü, Bozcatepe Köyü, Büyükbölcek Mah., Büyükgüve Köyü, Cankıllı Köyü, Cerit Köyü, Coğlaki Mah., Cumhuriyet Mah., Çağıl Köyü, Çalışkan Mah., Çavdarlılar Köyü, Çekiçler Köyü, Çeltek Köyü, Çerdiğin Mah., Çiftlik Mah., Çimeli Köyü, Çimeli Mah., Çolaknebi Köyü, Darıhüyük Köyü, Dere Mah., Dikmen Köyü, Doğantarla Köyü, Ekecikgödeler Köyü, Ekecikşeyhler Köyü, Ekeciktol Köyü, Ekecikyeni Köyü, Elmacık Köyü, Ereğlikapı Mah., Erenler Mah., Fatih Mah., Fatmauşağı Köyü, Gazi Mah., Gökçe Köyü, Göksügüzel Köyü, Gözlükuyu Köyü, Gücünkaya Köyü, Gülhane Mah., Gültepe Köyü, Hacıhasanlı Mah., Hacılarharmanı Mah., Hakkıdivanoğlu Mah., Hamidiye Mah., Hanobası Köyü, Hasas Mah., Hatipağatolu Köyü, Hırkatolu Köyü, Hürriyet Mah., İncesu Köyü, İsmailağatolu Köyü, İstikamet Mah., İstiklal Mah., Kalanlar Mah., Kalebalta Köyü, Karacaören Köyü, Karakova Köyü, Karakuyu Köyü, Karaören Köyü, Karataş Köyü, Karkın Köyü, Kazıcık Köyü, Kılıçaslan Mah., Kırımlı Mah., Kirazlı Mah., Koçpınar Köyü, Koyak Köyü, Koyuncu Mah., Köselli Mah., Kurtuluş Mah, Kurtuluş Mah., Kutlu Köyü, Küçükbölcek Mah., Küçükgüve Köyü, Küçükpörnekler Köyü, Laleli Mah., Macarlı Köyü, Medeni Mah., Mehmetakifersoy Mah., Meydan Mah., Minarecik Mah., Muhsinçelebi Mah., Nakkaş Mah., Nurgöz Köyü, Pamucak Mah., Parabaşlı Mah., Paşacık Mah., Pınar Mah., Pörnekler Köyü, Sağırkaraca Köyü, Salmanlı Köyü, Sapmaz Köyü, Sarayhan Köyü, Sarıağıl Köyü, Selçuk Mah., Selçuklu Mah., Seleciköse Köyü, Sevinçli Köyü, Sofular Mah., Somuncubaba Mah., Susadı Köyü, Şamlı Mah., Şeyhhamit Mah., Şifahane Mah., Tacin Mah., Taptukemre Köyü, Taşpazar Mah., Tatlıca Köyü, Türkistanlılar Mah., Ulukışla Köyü, Ulukışlatolu Köyü, Yağan Köyü, Yalman Köyü, Yalnızceviz Köyü, Yanyurt Köyü, Yapılcan Köyü, Yavuzselim Mah., Yavuzselim Osb, Yavuzsultanselim Mah., Yeni Mah., Yenicamii Mah., Yenipınar Köyü, Yenisanayi Mah., Yeşilçam Mah., Yeşiltömek Köyü, Yunusemre Mah., Yuva Köyü, Zafer Mah, Zafer Mah., Zincirli Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merkez adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merkez posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merkez seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merkez Posta Kodu 2023

Web sitemizde Merkez posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merkez posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merkez posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merkez adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merkez adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merkez adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merkez nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merkez da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merkez Mahalleleri