Güzelyurt Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 68500

Posta Kodu Sorgulama

Güzelyurt Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 68500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Güzelyurt adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Güzelyurt’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Güzelyurt Posta Kodu 68500. Güzelyurt adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Güzelyurt Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Güzelyurt adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Güzelyurt gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Güzelyurt adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Güzelyurt posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Güzelyurt da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Güzelyurt adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Güzelyurt Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Güzelyurt Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Güzelyurt İlçesinde toplamda 19 tane mahalle bulunmaktadır. Güzelyurt Mahalleleri (Akpınar Mah., Akyamaç Köyü, Akyamaç Mah., Alanyurt Köyü, Aşağı Mah., Belisırma Köyü, Bozcayurt Köyü, Gaziemir Köyü, Harmanlık Mah., Ilısu Köyü, Karşıyaka Mah., Kayaaltı Mah., Kayaardı Mah., Köprübaşı Mah., Sivrihisar Köyü, Uzunkaya Köyü, Yaprakhisar Köyü, Yeni Mah., Yukarı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Güzelyurt adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Güzelyurt Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Güzelyurt posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Güzelyurt seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Güzelyurt Posta Kodu 2024

Web sitemizde Güzelyurt posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Güzelyurt posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Güzelyurt posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Güzelyurt adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Güzelyurt adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Güzelyurt adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Güzelyurt nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Güzelyurt da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Güzelyurt Mahalleleri