Taşlıçay Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 4800

Posta Kodu Sorgulama

Taşlıçay Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 4800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Taşlıçay adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Taşlıçay’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Taşlıçay Posta Kodu 4800. Taşlıçay adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Taşlıçay Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Taşlıçay adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Taşlıçay gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Taşlıçay adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Taşlıçay posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Taşlıçay da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Taşlıçay adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Taşlıçay Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Taşlıçay Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Taşlıçay İlçesinde toplamda 41 tane mahalle bulunmaktadır. Taşlıçay Mahalleleri (Ahmetnecdetsezer Mah., Alakoçlu Köyü, Aras Köyü, Aşağıdumanlı Köyü, Aşağıdüzmeydan Köyü, Aşağıesen Köyü, Aşağıtoklu Köyü, Balçiçek Köyü, Bayıraltı Köyü, Bayramyazı Köyü, Boyuncak Köyü, Burhanaslan Mah., Cumhuriyet Mah., Çöğürlü Köyü, Çökelge Köyü, Dilekyazı Köyü, Düzgören Köyü, Geçitveren Köyü, Gözucu Köyü, Gündoğdu Köyü, Güneysöğüt Köyü, Hürriyet Mah., İkiyamaç Köyü, Kağnılı Köyü, Karagöz Köyü, Kumlubucak Köyü, Kumluca Köyü, Mustafayılmaz Mah., Samanyolu Köyü, Tanrıverdi Köyü, Tanyolu Köyü, Yanalyol Köyü, Yankaya Köyü, Yardımcılar Köyü, Yassıkaya Köyü, Yeltepe Köyü, Yukarıdumanlı Köyü, Yukarıdüzmeydan Köyü, Yukarıesen Köyü, Yukarıtaşlıçay Köyü, Yukarıtoklu Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Taşlıçay adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Taşlıçay Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Taşlıçay posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Taşlıçay seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Taşlıçay Posta Kodu 2024

Web sitemizde Taşlıçay posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Taşlıçay posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Taşlıçay posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Taşlıçay adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Taşlıçay adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Taşlıçay adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Taşlıçay nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Taşlıçay da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Taşlıçay Mahalleleri