Patnos Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 4500

Posta Kodu Sorgulama

Patnos Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 4500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Patnos adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Patnos’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Patnos Posta Kodu 4500. Patnos adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Patnos Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Patnos adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Patnos gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Patnos adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Patnos posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Patnos da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Patnos adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Patnos Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Patnos Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Patnos İlçesinde toplamda 111 tane mahalle bulunmaktadır. Patnos Mahalleleri (14nisan Mah., Abdulvehabküfrevi Mah., Akçaören Köyü, Akdilek Köyü, Aktepe, Akyemiş Köyü, Alatay Köyü, Alpaslan Mah., Armutlu Köyü, Aşağıgöçmez Köyü, Atatürk Mah., Badişan Mah., Bağbaşı Köyü, Baltacık Köyü, Baştarla Köyü, Bozoğlak Köyü, Budak Köyü, Budak Mah., Cami Mah., Cumhuriyet Mah., Çakırbey Köyü, Çamurlu Köyü, Çaputlu Köyü, Çatmaoluk Köyü, Çavuşköy Köyü, Çay Mah., Çiçek Köyü, Çimenli Köyü, Çukurbağ Köyü, Dağalan Köyü, Değirmen Mah., Demirören Köyü, Derecik Köyü, Dizginkale Köyü, Doğansu Köyü, Düzceli Köyü, Ergeçli Köyü, Eryılmaz Köyü, Esenbel Köyü, Eskikonak Köyü, Gençali Köyü, Gökçeali Köyü, Gökoğlu Köyü, Gönlüaçık Köyü, Güllüce Köyü, Günbeli Köyü, Gündüz Köyü, Güvercinli Köyü, Hacılar Köyü, Hasandolu Köyü, Hisar Köyü, İnönü Mah., Karatoklu Köyü, Karbasan Köyü, Kaş Köyü, Kazanbey Köyü, Keçelbaba Köyü, Kızkapan Köyü, Koçaklar Köyü, Konakbeyi Köyü, Köseler Köyü, Kucak Köyü, Kuşkaya Köyü, Kürekli Köyü, Merkez Mah., Meydandağı Köyü, Mollaibrahim Köyü, Onbaşılar Köyü, Ortadamla Köyü, Oyacık Köyü, Örendik Köyü, Özdemir Köyü, Pirömer Köyü, Sağrıca Köyü, Sanayi Mah., Sarıdibek Köyü, Sarısu Köyü, Sarısu Mah., Selahaddinieyyubi Mah., Serhad Mah., Suluca Köyü, Susuz Köyü, Süphandağı Mah., Sütlüpınar Mah., Şora Mah., Taşkın Köyü, Tepeli Köyü, Usluca Köyü, Uzunca Köyü, Uzungün Köyü, Üçoymak Köyü, Ürküt Köyü, Üzümlü Mah., Yalçınkaya Köyü, Yeni Mah., Yeşilçimen Mah., Yeşilhisar Köyü, Yeşilova Mah., Yeşilyurt Köyü, Yukarıdamla Köyü, Yukarıgöçmez Köyü, Yukarıkamışlı Köyü, Yukarıkülecik Köyü, Yunusemre Mah., Yurtöven Köyü, Yusufakbulut Mah., Yüncüler Köyü, Yürekveren Köyü, Zincirkale Köyü, Zirekli Köyü, Ziyaret Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Patnos adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Patnos Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Patnos posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Patnos seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Patnos Posta Kodu 2024

Web sitemizde Patnos posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Patnos posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Patnos posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Patnos adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Patnos adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Patnos adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Patnos nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Patnos da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Patnos Mahalleleri