Merkez Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 4000

Posta Kodu Sorgulama

Merkez Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 4000. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merkez adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merkez’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merkez Posta Kodu 4000. Merkez adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merkez Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merkez adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merkez gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merkez adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merkez posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merkez da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merkez adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merkez Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merkez Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merkez İlçesinde toplamda 121 tane mahalle bulunmaktadır. Merkez Mahalleleri (100.yıl Mah., Abide Mah., Ağılbaşı Köyü, Ahmetbey Köyü, Akbulgur Köyü, Akçay Köyü, Alpaslan Mah., Altınçayır Köyü, Anakaya Köyü, Arakonak Köyü, Arslangazi Köyü, Aşağıağadeve Köyü, Aşağıdörmeli Köyü, Aşağıkent Köyü, Aşağıküpkıran Köyü, Aşağıpamuktaş Köyü, Aşağısaklıca Köyü, Aşağıyoldüzü Köyü, Aşkale Köyü, Badilli Köyü, Bahçelievler Mah., Balıksu Köyü, Balkaynak Köyü, Ballıbostan Köyü, Baloluk Köyü, Başçavuş Köyü, Başkent Köyü, Beşbulak Köyü, Beşiktepe Köyü, Bezirhane Köyü, Boztoprak Köyü, Bölükbaşı Köyü, Cumaçay Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakıroba Köyü, Çamurlu Köyü, Çatalipaşa Köyü, Çayırköy Köyü, Çobanbeyi Köyü, Çukuralan Köyü, Çukurçayır Köyü, Doğutepe Köyü, Dönerdere Köyü, Dumanlı Köyü, Eğribelen Köyü, Eliaçık Köyü, Esenköy Köyü, Eskiharman Köyü, Fatih Mah., Fevziçakmak Mah., Fırat Mah., Gazi Mah., Geçitalan Köyü, Gümüşyazı Köyü, Güneysu Köyü, Güvendik Köyü, Güvenli Köyü, Hacısefer Köyü, Hanoba Köyü, Hıdır Köyü, Hürriyet Mah., Kalender Köyü, Karasu Köyü, Kavacık Köyü, Kavakköy Köyü, Kayabey Köyü, Kazlı Köyü, Kocataş Köyü, Koçbaşı Köyü, Konuktepe Köyü, Kovancık Köyü, Kumlugeçit Köyü, Leylekpınar Mah., Mehmetakifersoy Mah., Mollaali Köyü, Mollaosman Köyü, Murat Köyü, Murat Mah., Murathan Köyü, Oğlaklı Köyü, Ortakent Köyü, Ortayokuş Köyü, Otlubayır Köyü, Ozanlar Köyü, Özbaşı Köyü, Özveren Köyü, Sabuncu Köyü, Sağırtaş Köyü, Sarıca Köyü, Sarıdoğan Köyü, Sarıharman Köyü, Sarıtaş Köyü, Sıtkıye Mah., Soğan Köyü, Söğütlü Köyü, Suçatağı Köyü, Taştekne Köyü, Taypınar Köyü, Tellisırt Köyü, Tezeren Köyü, Uçarkaya Köyü, Uzunveli Köyü, Yakınca Köyü, Yalnızkonak Köyü, Yavuz Mah., Yaylaköy Köyü, Yazıcı Köyü, Yazılı Köyü, Yenı Mah., Yığıntepe Köyü, Yolluyazı Köyü, Yolugüzel Köyü, Yoncalı Köyü, Yorgunsöğüt Köyü, Yukarıdörmeli Köyü, Yukarıküpkıran Köyü, Yukarıpamuktaş Köyü, Yukarısaklıca Köyü, Yukarıyoldüzü Köyü, Yurtpınar Köyü, Ziyaret Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merkez adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merkez posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merkez seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merkez Posta Kodu 2023

Web sitemizde Merkez posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merkez posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merkez posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merkez adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merkez adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merkez adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merkez nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merkez da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merkez Mahalleleri