Eleşkirt Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 4600

Posta Kodu Sorgulama

Eleşkirt Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 4600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Eleşkirt adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Eleşkirt’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Eleşkirt Posta Kodu 4600. Eleşkirt adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Eleşkirt Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Eleşkirt adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Eleşkirt gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Eleşkirt adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Eleşkirt posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Eleşkirt da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Eleşkirt adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Eleşkirt Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Eleşkirt Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Eleşkirt İlçesinde toplamda 69 tane mahalle bulunmaktadır. Eleşkirt Mahalleleri (Abdiköy Köyü, Akyumak Köyü, Alagün Köyü, Alkuşak Köyü, Arifbey Köyü, Aşağıcihanbey Köyü, Aşağıkopuz Köyü, Aydıntepe Köyü, Aydoğdu Köyü, Çatalpınar Köyü, Çatkösedağ Köyü, Çetinsu Köyü, Çiftepınar Köyü, Dalkılıç Köyü, Değirmengeçidi Köyü, Değirmenoluğu Köyü, Dolutaş Köyü, Düzağıl Köyü, Düzyayla Köyü, Ergözü Köyü, Fatih Mah., Goncalı Köyü, Gökçayır Köyü, Gözaydın Köyü, Güneykaya Köyü, Güvence Köyü, Hasanpınarı Köyü, Haydaroğlu Köyü, Hayrangöl Köyü, Hürriyet Köyü, Hürriyet Mah., İkizgeçe Köyü, İkizgöl Köyü, İndere Köyü, İstiklal Mah., Kanatgeren Köyü, Karabacak Köyü, Karşıyaka Mah., Kayayolu Köyü, Kazımkarabekir Mah., Kokulupınar Köyü, Körpeçayır Köyü, Lozan Mah., Mollasüleyman Köyü, Müftüselim Mah., Oklavalı Köyü, Övündük Köyü, Öztoprak Köyü, Palakçayırı Köyü, Pirabat Köyü, Ramazan Köyü, Sadaklı Köyü, Salkımlı Köyü, Sarıköy Köyü, Söbetaş Köyü, Sultanabat Köyü, Süzgeçli Köyü, Tahir Köyü, Türkeli Köyü, Uludal Köyü, Uzunyazı Köyü, Yağmurlu Köyü, Yanıkdere Köyü, Yayladüzü Köyü, Yelkesen Köyü, Yeşilova Köyü, Yığıntaş Köyü, Yukarıkopuz Köyü, Yücekapı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Eleşkirt adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eleşkirt Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eleşkirt posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Eleşkirt seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Eleşkirt Posta Kodu 2022

Web sitemizde Eleşkirt posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Eleşkirt posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Eleşkirt posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Eleşkirt adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Eleşkirt adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Eleşkirt adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Eleşkirt nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Eleşkirt da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Eleşkirt Mahalleleri