Doğubeyazıt Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 4400

Posta Kodu Sorgulama

Doğubeyazıt Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 4400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Doğubeyazıt adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Doğubeyazıt’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Doğubeyazıt Posta Kodu 4400. Doğubeyazıt adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Doğubeyazıt Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Doğubeyazıt adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Doğubeyazıt gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Doğubeyazıt adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Doğubeyazıt posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Doğubeyazıt da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Doğubeyazıt adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Doğubeyazıt Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Doğubeyazıt Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Doğubeyazıt İlçesinde toplamda 99 tane mahalle bulunmaktadır. Doğubeyazıt Mahalleleri (Abdigör Mah., Ahmedihani Mah., Aktarla Köyü, Aktuğlu Köyü, Alıntepe Köyü, Aşağıtavla Köyü, Atabakan Köyü, Ayrancı Köyü, Bardaklı Köyü, Barındı Köyü, Barış Mah., Başköy Köyü, Bereket Köyü, Besler Köyü, Bezirhane Köyü, Binkaya Köyü, Bozkurt Köyü, Bozyayla Köyü, Bölücek Köyü, Bulakbaşı Köyü, Buyuretti Köyü, Büyükağrı Mah., Çalıköy Köyü, Çetenli Köyü, Çiftepınar Mah., Çiftlik Köyü, Çömçeli Köyü, Dağdelen Köyü, Dalbahçe Köyü, Demirtepe Köyü, Dolaklı Köyü, Dostali Köyü, Eskisu Köyü, Esnemez Köyü, Gökçekaynak Köyü, Göller Köyü, Gölyüzü Köyü, Gözükara Köyü, Güllüce Köyü, Gültepe Köyü, Güngören Köyü, Günyolu Köyü, Gürbulak Köyü, Gürbulak Sınır Kapısı, Halaç Köyü, Hasankeyf Mah., Hürriyet Mah., İncesu Köyü, İshakpaşa Mah., Kalecik Köyü, Karabulak Köyü, Karaburun Köyü, Karaca Köyü, Karakent Köyü, Karaşeyh Köyü, Kargakonmaz Köyü, Kazan Köyü, Kızılkaya Köyü, Koçkıran Mah., Kucak Köyü, Kutlubulak Köyü, Melikşah Köyü, Mescit Köyü, Ortadirek Köyü, Ortaköy Köyü, Örmeli Köyü, Örtülü Köyü, Pullutarla Köyü, Sağdıç Köyü, Sağlıksuyu Köyü, Sanayi Mah., Sarıbıyık Köyü, Sarıçavuş Köyü, Sarıgül Mah., Sazoba Köyü, Seslitaş Köyü, Somkaya Köyü, Subeşiği Köyü, Suluçam Köyü, Tanıktepe Köyü, Telçeker Köyü, Topçatan Köyü, Tulumlu Köyü, Tutak Köyü, Uluyol Mah., Uzunyazı Köyü, Üçgöze Köyü, Üçmurat Köyü, Üzengili Köyü, Yağmurdüşen Köyü, Yalınsaz Köyü, Yanoba Köyü, Yaygınyurt Köyü, Yeni Mah., Yeniharman Köyü, Yığınçal Köyü, Yılanlı Köyü, Yiğityatağı Köyü, Yukarıtavla Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Doğubeyazıt adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Doğubeyazıt Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Doğubeyazıt posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Doğubeyazıt seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Doğubeyazıt Posta Kodu 2024

Web sitemizde Doğubeyazıt posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Doğubeyazıt posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Doğubeyazıt posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Doğubeyazıt adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Doğubeyazıt adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Doğubeyazıt adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Doğubeyazıt nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Doğubeyazıt da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Doğubeyazıt Mahalleleri