Diyadin Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 4900

Posta Kodu Sorgulama

Diyadin Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 4900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Diyadin adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Diyadin’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Diyadin Posta Kodu 4900. Diyadin adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Diyadin Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Diyadin adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Diyadin gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Diyadin adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Diyadin posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Diyadin da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Diyadin adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Diyadin Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Diyadin Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Diyadin İlçesinde toplamda 66 tane mahalle bulunmaktadır. Diyadin Mahalleleri (14nisan Mah., Akçevre Köyü, Akyolaç Köyü, Altınkilit Köyü, Aşağıakpazar Köyü, Aşağıdalören Köyü, Aşağıkardeşli Köyü, Aşağıtütek Köyü, Atadamı Köyü, Atayolu Köyü, Batıbeyli Köyü, Boyalan Köyü, Budak Köyü, Burgulu Köyü, Büvetli Köyü, Davut Köyü, Dedebulak Köyü, Delihasan Köyü, Dibekli Köyü, Dokuztaş Köyü, Fatih Mah., Gedik Köyü, Göğebakan Köyü, Göl Mah., Gözüpek Köyü, Günbuldu Köyü, Hacıhalit Köyü, Heybeliyurt Köyü, İsaağa Mah., Karapazar Köyü, Karataş Köyü, Ketenpınar Mah., Kocaçoban Köyü, Kotancı Köyü, Kuşburnu Köyü, Kuşlu Köyü, Mollakara Köyü, Murat Mah., Mutlu Köyü, Oğuloba Köyü, Omuzbaşı Köyü, Pirali Köyü, Rahmankulu Köyü, Satıcılar Köyü, Soğuksu Köyü, Sürenkök Köyü, Şahinşah Köyü, Şekerbulak Köyü, Taşbasamak Köyü, Taşkesen Köyü, Tavla Köyü, Tazekent Köyü, Toklucak Köyü, Ulukent Köyü, Uysallı Köyü, Yanıkçukur Köyü, Yeniçadır Köyü, Yeşildurak Köyü, Yıldırım Köyü, Yıldız Köyü, Yolcupınarı Köyü, Yörükatlı Köyü, Yukarıakpazar Köyü, Yukarıdalören Köyü, Yukarıtütek Köyü, Yuva Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Diyadin adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Diyadin Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Diyadin posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Diyadin seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Diyadin Posta Kodu 2023

Web sitemizde Diyadin posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Diyadin posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Diyadin posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Diyadin adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Diyadin adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Diyadin adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Diyadin nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Diyadin da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Diyadin Mahalleleri