Sultandağı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 3900

Posta Kodu Sorgulama

Sultandağı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 3900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sultandağı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sultandağı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sultandağı Posta Kodu 3900. Sultandağı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sultandağı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sultandağı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sultandağı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sultandağı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sultandağı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sultandağı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sultandağı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sultandağı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sultandağı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sultandağı İlçesinde toplamda 30 tane mahalle bulunmaktadır. Sultandağı Mahalleleri (Akbaba Köyü, Akpınar Mah., Aşağı Mah., Atatürk Mah., Camikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Çamözü Köyü, Çavuş Mah., Çukurcak Köyü, Doğancık Köyü, Karakışla Köyü, Karaman Mah., Karapınar Köyü, Kavaklı Mah., Kayran Mah., Kırca Köyü, Kocatepe Mah., Pazaraltı Mah., Selçuk Mah., Sıra Mah., Taşköprü Köyü, Tepebaşı Mah., Üçkuyu Köyü, Yakasinek Köyü, Yeni Mah., Yenikarabağ Köyü, Yenikent Mah., Yıldırım Mah., Yıldız Mah., Yukarı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sultandağı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sultandağı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sultandağı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sultandağı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sultandağı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Sultandağı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sultandağı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sultandağı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sultandağı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sultandağı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sultandağı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sultandağı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sultandağı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sultandağı Mahalleleri