Sandıklı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 3500

Posta Kodu Sorgulama

Sandıklı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 3500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sandıklı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sandıklı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sandıklı Posta Kodu 3500. Sandıklı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sandıklı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sandıklı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sandıklı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sandıklı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sandıklı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sandıklı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sandıklı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sandıklı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sandıklı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sandıklı İlçesinde toplamda 67 tane mahalle bulunmaktadır. Sandıklı Mahalleleri (Akın Köyü, Alacami Köyü, Alagöz Köyü, Alamescit Köyü, Arızlar Köyü, Asmacık Köyü, Ballık Köyü, Başağaç Köyü, Başkuyucak Köyü, Baştepe Köyü, Bektaş Köyü, Celiloğlu Köyü, Cuma Mah., Çakır Mah., Çambeyli Köyü, Çamoğlu Köyü, Çay Mah., Çevrepınar Köyü, Çiğiltepe Köyü, Çiğiltepe Mah., Çukurca Köyü, Daylık Köyü, Dikmen Mah., Dodurga Köyü, Dutağaç Köyü, Ece Mah., Ekinhisar Köyü, Emirhisar Köyü, Gökçealan Köyü, Gürsu Köyü, Hırka Köyü, Hisar Mah., İstasyon Mah., Karacaören Köyü, Karadirek Köyü, Karasandıklı Köyü, Kargın Köyü, Kınık Köyü, Kızık Köyü, Kızılca Köyü, Koçgazi Köyü, Koçhisar Köyü, Kusura Köyü, Kuyucak Köyü, Menteş Köyü, Nasuhoğlu Köyü, Odaköy Köyü, Otluk Köyü, Örenkaya Köyü, Örmekuyu Köyü, Reşadiye Köyü, Saltık Köyü, Sandıklı Osb, Selçik Köyü, Soğucak Köyü, Sorkun Köyü, Susuz Köyü, Şeyhyahşi Köyü, Şirinevler Mah., Ülfeciler Köyü, Ürküt Köyü, Yanıkören Köyü, Yavaşlar Köyü, Yayman Köyü, Yolkonak Köyü, Yumruca Köyü, Yunusemre Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sandıklı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sandıklı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sandıklı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sandıklı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sandıklı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Sandıklı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sandıklı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sandıklı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sandıklı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sandıklı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sandıklı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sandıklı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sandıklı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sandıklı Mahalleleri