Emirdağ Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 3600

Posta Kodu Sorgulama

Emirdağ Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 3600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Emirdağ adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Emirdağ’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Emirdağ Posta Kodu 3600. Emirdağ adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Emirdağ Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Emirdağ adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Emirdağ gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Emirdağ adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Emirdağ posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Emirdağ da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Emirdağ adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Emirdağ Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Emirdağ Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Emirdağ İlçesinde toplamda 83 tane mahalle bulunmaktadır. Emirdağ Mahalleleri (Ablak Köyü, Adayazı Köyü, Ağılcık Köyü, Alibeyce Köyü, Aşağıaliçomak Köyü, Aşağıkurudere Köyü, Aşağıpiribeyli Köyü, Avdan Köyü, Aydınyaka Köyü, Bademli Köyü, Bağlıca Köyü, Balcam Köyü, Başkonak Köyü, Beyköy Köyü, Beyören Köyü, Burunarkaç Köyü, Büyüktuğluk Köyü, Camili Köyü, Cumhuriyet Mah., Çatallı Köyü, Çaykışla Köyü, Çiftlikköy Köyü, Çilli Mah., Dağılgan Köyü, Dağınık Köyü, Daydalı Köyü, Demircili Köyü, Dereköy Köyü, Elhan Köyü, Emirin Köyü, Eskiakören Köyü, Eskikacerli Mah., Eşrefli Köyü, Fatih Mah., Gedikevi Köyü, Gelincik Köyü, Gökçeyaka Köyü, Gömü Köyü, Gözeli Köyü, Güney Köyü, Güneysaray Köyü, Güveçci Köyü, Hamzahacılı Köyü, Hisarköy Köyü, İkizce Köyü, İncik Mah., İncili Mah., İnkilap Mah., Karaağaç Köyü, Karacalar Köyü, Karakuyu Köyü, Karşıyaka Mah., Kılıçlar Köyü, Kılıçlıkavlaklı Köyü, Kırkpınar Köyü, Kuruca Köyü, Leylekli Köyü, Menderes Mah., Özkan Köyü, Salihler Köyü, Sığracık Köyü, Soğukkuyu Köyü, Suvermez Köyü, Tabaklar Köyü, Tepeköy Köyü, Tezköy Köyü, Toklucak Köyü, Topdere Köyü, Türkmenakören Köyü, Türkmenköy Köyü, Ümraniye Köyü, Veysel Köyü, Yarıkkaya Köyü, Yarımca Köyü, Yavuz Köyü, Yeni Mah., Yenidoğan Mah., Yenikacerli Mah., Yenikapı Köyü, Yeniköy Köyü, Yukarıkurudere Köyü, Yusufağa Köyü, Yüreğil Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Emirdağ adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Emirdağ Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emirdağ posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Emirdağ seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Emirdağ Posta Kodu 2024

Web sitemizde Emirdağ posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Emirdağ posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Emirdağ posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Emirdağ adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Emirdağ adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Emirdağ adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Emirdağ nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Emirdağ da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Emirdağ Mahalleleri