Dinar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 3400

Posta Kodu Sorgulama

Dinar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 3400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Dinar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Dinar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Dinar Posta Kodu 3400. Dinar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Dinar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Dinar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Dinar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Dinar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Dinar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Dinar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Dinar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Dinar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Dinar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Dinar İlçesinde toplamda 94 tane mahalle bulunmaktadır. Dinar Mahalleleri (Adliye Mah., Afşar Köyü, Akçin Köyü, Akgün Köyü, Akpınarlı Köyü, Aktoprak Köyü, Alacaatlı Köyü, Alpaslan Köyü, Altınhisar Mah., Altmışevler(60evler) Mah., Atatürk Mah., Avdan Köyü, Bademli Köyü, Bağcılar Köyü, Bağlar Mah., Belenpınar Köyü, Bilgiç Köyü, Burunkaya Köyü, Bülüçalanı Köyü, Camikebir Mah., Cerityaylası Köyü, Cumhuriyet Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağlayan Köyü, Çağlayan Mah., Çakıcı Köyü, Çamlı Köyü, Çamlıca Mah., Çapalı Köyü, Çayüstü Köyü, Çiçektepe Köyü, Çobansaray Köyü, Çürüklü Köyü, Dere Mah., Dikici Köyü, Doğanlı Köyü, Dombay Köyü, Dörtyol Mah., Dumanköy Köyü, Eldere Köyü, Emniyet Mah., Ergenli Köyü, Fatih Mah., Gençali Köyü, Göçerli Köyü, Gökçeli Köyü, Haydarlı Köyü, Hürriyet Mah., Ilıca Mah., İncirli Mah., İstasyon Mah., İtfaiye Mah., Kabaklı Köyü, Kadılar Köyü, Karabedir Köyü, Karahacılı Köyü, Karakuyu Köyü, Karataş Köyü, Kazanpınar Köyü, Keklicek Köyü, Kınık Köyü, Kızıllı Köyü, Konak Mah., Korubaşı Mah., Körpelli Köyü, Ocaklı Köyü, Okçular Köyü, Otogar Mah., Palaz Köyü, Pancar Mah., Pazar Mah., Pınarbaşı Mah., Pınarlı Köyü, Sanayi Mah., Santral Mah., Stadyum Mah., Suçıkan Mah., Sütlaç Köyü, Tatarlıkasabası, Tekin Köyü, Toptepe Mah., Tugaylı Köyü, Uluköy Köyü, Üçlerce Mah., Yakaköy Köyü, Yapağılı Köyü, Yelalan Köyü, Yeni Mah., Yeşilçat Köyü, Yeşilhüyük Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yeşilyurt Mah., Yıprak Köyü, Yüksel Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Dinar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Dinar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dinar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Dinar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Dinar Posta Kodu 2024

Web sitemizde Dinar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Dinar posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Dinar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Dinar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Dinar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Dinar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Dinar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Dinar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Dinar Mahalleleri