Çay Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 3700

Posta Kodu Sorgulama

Çay Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 3700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çay adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çay’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çay Posta Kodu 3700. Çay adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çay Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çay adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çay gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çay adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çay posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çay da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çay adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çay Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çay Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çay İlçesinde toplamda 42 tane mahalle bulunmaktadır. Çay Mahalleleri (Afyon Mah., Akkonak Köyü, Aktaş Mah., Aliihsanpaşa Mah., Alikaleli Mah., Armutlu Köyü, Aşağı Mah., Aydoğmuş Köyü, Bağlar Mah., Bahçelievler Mah., Beşevler Mah., Bulanık Köyü, Cedit Mah., Cumhuriyet Köyü, Çay, Çayırpınar Köyü, Çayıryazı Köyü, Demirağaç Mah., Deresinek Köyü, Devederesi Köyü, Dumlupınar Mah., Eber Köyü, Göcen Köyü, İnli Köyü, İstasyon Mah., Kadıköy Köyü, Karabulut Mah., Karamık Köyü, Kılıçyaka Köyü, Koçbeyli Köyü, Köprübaşı Mah., Maltepe Köyü, Orhaniye Köyü, Orta Mah., Pınarkaya Köyü, Seka Mah., Şirinevler Mah., Tekke Mah., Vakıf Mah., Yaka Mah., Yeşilyurt Köyü, Yukarı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çay adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çay Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çay posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çay seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çay Posta Kodu 2024

Web sitemizde Çay posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çay posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çay posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çay adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çay adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çay adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çay nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çay da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çay Mahalleleri