Bolvadin Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 3300

Posta Kodu Sorgulama

Bolvadin Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 3300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bolvadin adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bolvadin’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bolvadin Posta Kodu 3300. Bolvadin adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bolvadin Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bolvadin adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bolvadin gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bolvadin adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bolvadin posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bolvadin da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bolvadin adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bolvadin Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bolvadin Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bolvadin İlçesinde toplamda 74 tane mahalle bulunmaktadır. Bolvadin Mahalleleri (Akçeşme Mah., Alaca Mah., Aliefendi Mah., Aşağıgökçeyayla Mah., Aydınlar Mah., Bademli Mah., Bağlarbaşı Mah., Bağlarüstü Mah., Bahçelievler Mah., Bekirağa Mah., Bucak Mah., Büyükkarabağ Köyü, Cirit Mah., Çardaklı Mah., Çaybaşı Mah., Derekarabağ Köyü, Dipevler Köyü, Emrullah Mah., Erkmen Mah., Ethemkelekçi Mah., Fatih Mah., Gölbaşı Mah., Güney Köyü, Hacıesat Mah., Hacıömer Mah., Hacıyusuf Mah., Hamidiye Köyü, Hastane Mah., Heybelikaplıca Mah., Hisar Mah., İhsaniye Mah., İmaret Mah., Kale Mah., Karabağlar Mah., Karayokuş Köyü, Kaymaz Mah., Kemerkaya Köyü, Kestemet Mah., Kırkgöz Mah., Kırklar Mah., Konak Mah., Köprübaşı Mah., Kurucaova Köyü, Kutlu Köyü, Lalasinanpaşa Mah., Malazgirt Mah., Mescit Mah., Mevlana Mah., Müslümana Mah., Nusratlı Köyü, Okul Mah., Ortakarabağ Köyü, Ömeroğlu Mah., Selçuklu Mah., Süleymaniye Mah., Şazi Mah., Şehirönü Mah., Şeyhşamil Mah., Şıhlar Mah., Taşağıl Köyü, Taşağıl Mah., Taşlıdere Köyü, Ulucami Mah., Üsküdar Mah., Yakupşevkipaşa Mah., Yavuzselim Mah., Yeni Mah., Yenice Mah., Yenidoğan Mah., Yıldırım Mah., Yukarı Mah., Yukarıgökçeyayla Mah., Yunusemre Mah., Yürükkaracaören Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bolvadin adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bolvadin Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bolvadin posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bolvadin seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bolvadin Posta Kodu 2024

Web sitemizde Bolvadin posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bolvadin posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bolvadin posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bolvadin adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bolvadin adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bolvadin adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bolvadin nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bolvadin da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bolvadin Mahalleleri