Merkez Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 2230

Posta Kodu Sorgulama

Merkez Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 2230. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merkez adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merkez’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merkez Posta Kodu 2230. Merkez adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merkez Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merkez adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merkez gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merkez adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merkez posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merkez da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merkez adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merkez Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merkez Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merkez İlçesinde toplamda 146 tane mahalle bulunmaktadır. Merkez Mahalleleri (Ağaçkonak Köyü, Ahmethoca Köyü, Akdere Köyü, Akhisar Köyü, Akyazı Köyü, Alibey Köyü, Alitaşı Mah., Ardıçoluk Köyü, Atakent Köyü, Ataköy Köyü, Aydınlar Köyü, Bağdere Köyü, Bahçecik Mah., Bahçelievler Mah., Barbaroshayrettin Mah., Başpınar Köyü, Battalhüyük Köyü, Bebek Köyü, Boğazözü Köyü, Boztepe Köyü, Börgenek Köyü, Büklüm Köyü, Büyükkavaklı Köyü, Büyükkırıklı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çamgazi Köyü, Çamlıca Köyü, Çamyurdu Köyü, Çatderesi Mah., Çayırlı Köyü, Çemberlitaş Köyü, Çimenke Mah., Dandırmaz Köyü, Dardağan Köyü, Davuthan Köyü, Derinsu Köyü, Dişbudak Köyü, Doyran Köyü, Durak Köyü, Durukaynak Köyü, Düzce Köyü, Ekinci Köyü, Elmacık Köyü, Esence Köyü, Esence Mah., Esentepe Mah., Eskihüsnümansur Köyü, Eskisaray Mah., Fatih Mah., Gazi Mah., Gölpınar Köyü, Gözebaşı Köyü, Göztepe Köyü, Gümüşkaya Köyü, Güneşli Köyü, Güzelyurt Köyü, Hasancık Köyü, Hasankan Mah., Hasankendi Köyü, Hocaömer Mah., Hürriyet Mah., Ilıcak Köyü, İmamağa Mah., İncebağ Köyü, İncekoz Mah., İnceler Köyü, İndere Köyü, İpekli Köyü, Kapcami Mah., Karaağaç Köyü, Karaçalı Mah., Karagöl Köyü, Karahüyük Köyü, Karapınar Mah., Kaşköy Köyü, Kavak Köyü, Kayacık Köyü, Kayalı Köyü, Kayalık Mah., Kayaönü Köyü, Kayatepe Köyü, Kemerkaya Köyü, Kındırali Köyü, Kızılcahöyük Köyü, Kızılcapınar Köyü, Koruköy Köyü, Kozan Köyü, Kömür Köyü, Kuştepe Köyü, Kuyulu Köyü, Külafhüyük Köyü, Lokman Köyü, Malazgirt Mah., Malpınarı Köyü, Mara Mah., Mehmetakifersoy Mah., Merkez Mah., Mimarsinan Mah., Musalla Mah., Mustafayücelözbilgin Mah., Olgunlar Köyü, Oluklu Köyü, Ormaniçi Köyü, Örenli Mah., Palanlı Köyü, Paşamezrası Köyü, Payamlı Köyü, Petrol Mah., Petrol Osb, Pınaryayla Köyü, Sarıharman Köyü, Serhatlı Köyü, Serintepe Mah., Sıratut Mah., Siteler Mah., Sümerevler Mah., Şerefli Köyü, Taşgedik Köyü, Taşpınar Köyü, Tekpınar Köyü, Toptepe Köyü, Turgutreis Mah., Uğurca Köyü, Ulubaba Köyü, Ulucami Mah., Uludam Köyü, Uzunpınar Köyü, Üçdirek Köyü, Varlık Köyü, Varlık Mah., Yakacık Mah., Yarmakaya Köyü, Yavuzselim Mah., Yayladamı Köyü, Yedioluk Köyü, Yeni Mah., Yenice Köyü, Yenigüven Köyü, Yeniköy Köyü, Yenipınar Mah., Yeşilova Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yeşilyurt Mah., Yunusemre Mah., Yünlüce Mah., Ziyaretpayamlı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merkez adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merkez posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merkez seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merkez Posta Kodu 2023

Web sitemizde Merkez posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merkez posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merkez posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merkez adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merkez adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merkez adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merkez nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merkez da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merkez Mahalleleri