Kahta Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 2450

Posta Kodu Sorgulama

Kahta Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 2450. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kahta adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kahta’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kahta Posta Kodu 2450. Kahta adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kahta Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kahta adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kahta gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kahta adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kahta posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kahta da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kahta adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kahta Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kahta Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kahta İlçesinde toplamda 122 tane mahalle bulunmaktadır. Kahta Mahalleleri (Adalı Köyü, Akalın Köyü, Akdoğan Köyü, Akkavak Köyü, Akkuş Köyü, Aktaş Köyü, Akyıldız Köyü, Alidam Köyü, Arılı Köyü, Atatürk Mah., Aydınpınar Köyü, Bağbaşı Köyü, Bağlar Köyü, Bağlar Mah., Bağözü Köyü, Ballı Köyü, Bayraktar Mah., Belenli Köyü, Belören Köyü, Besele Mah., Beşikli Köyü, Boğazkaya Köyü, Bostanlı Köyü, Bozpınar Köyü, Boztarla Köyü, Burmapınar Köyü, Büyükbağ Köyü, Büyükbey Köyü, Cumhuriyet Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakıreşme Köyü, Çaltılı Köyü, Çamlıca Köyü, Çamlıca Mah., Çardak Köyü, Çataltepe Köyü, Çaybaşı Köyü, Çıralık Köyü, Çobanlar Köyü, Çobanlı Mah., Çukurtaş Köyü, Damlacık Köyü, Dardağan Köyü, Doluca Köyü, Dumlu Köyü, Durak(menzil) Köyü, Dutköy Köyü, Eceler Köyü, Ekinci Köyü, Elbeyi Köyü, Erikdere Köyü, Erikli Köyü, Esendere Köyü, Eskitaş Köyü, Fatih Mah., Fındıkçalı Köyü, Fırat Mah., Fıstıklı Köyü, Gazi Mah., Geldibuldu Köyü, Girne Mah., Göçeri Köyü, Gökçe Köyü, Gölgeli Köyü, Güdülge Köyü, Güzelçay Köyü, Habipler Köyü, Hacıyusuf Köyü, Hasandiğin Köyü, Hasköy Köyü, Hürriyet Mah., Işıktepe Köyü, İkizce Köyü, İslamköy Köyü, Kangölü Mah., Karacaören Köyü, Karadut Köyü, Karasu Köyü, Karataş Köyü, Karşıyaka Mah., Kavaklı Köyü, Kocahisar Köyü, Koçtepe Köyü, Kozağaç Köyü, Köseler Köyü, Menderes Mah., Merkez Mah., Mülkköy Köyü, Narince Köyü, Narlıdere Köyü, Narsırtı Köyü, Oluklu Köyü, Ortanca Köyü, Ovacık Köyü, Salkımbağı Köyü, Sarısu Köyü, Sıraca Köyü, Sırakaya Köyü, Soğuksu Mah., Susuz Köyü, Şahintepe Köyü, Şenköy Köyü, Şeyhbaba Köyü, Şeyhbaba Mah., Taşlıca Köyü, Taşlık Köyü, Teğmenli Köyü, Tuğlu Köyü, Turanlı Mah., Turgutözal Mah., Tütenocak Köyü, Ulupınar Köyü, Yapraklı Köyü, Yavuzselim Mah., Yelkovan Köyü, Yeni Mah., Yenikuşak Köyü, Yeşilkaya Köyü, Yolaltı Köyü, Yolçatı Köyü, Zeytinköy Köyü, Ziyaret Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kahta adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kahta Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kahta posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kahta seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kahta Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kahta posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kahta posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kahta posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kahta adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kahta adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kahta adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kahta nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kahta da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kahta Mahalleleri