Besni Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 2300

Posta Kodu Sorgulama

Besni Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 2300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Besni adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Besni’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Besni Posta Kodu 2300. Besni adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Besni Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Besni adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Besni gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Besni adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Besni posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Besni da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Besni adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Besni Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Besni Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Besni İlçesinde toplamda 89 tane mahalle bulunmaktadır. Besni Mahalleleri (Abımıstık Mah., Adalet Mah., Akdurak Köyü, Akkuyu Köyü, Akpınar Köyü, Aktepe Köyü, Akyazı Köyü, Alıçlı Köyü, Alişar Köyü, Aşağıçöplü Köyü, Aşağısarhan Mah., Aşağısöğütlü Köyü, Atatürk Mah., Atmalı Köyü, Bahri Köyü, Başlı Köyü, Bayat Mah., Bereketli Köyü, Beşkoz Köyü, Beşyol Köyü, Boncuk Köyü, Boybeypınarı Mah., Burunçayır Köyü, Çakmak Mah., Çamlıca Köyü, Çamuşçu Köyü, Çat Mah., Çilboğaz Köyü, Çomak Köyü, Çorak Köyü, Dikilitaş Köyü, Doğankaya Köyü, Dörtyol Köyü, Dumlupınar Mah., Eğerli Köyü, Erdemoğlu Mah., Fatih Mah., Geçitli Köyü, Gümüşlü Köyü, Güneykaş Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacıhalil Köyü, Harmanardı Köyü, Hasanlı Köyü, İnce Mah., İnönü Mah., Karagüveç Köyü, Karalar Köyü, Kargalı Köyü, Kaymakamhasantütün Mah., Kesecik Köyü, Kızılhisar Köyü, Kızılin Köyü, Kızılkaya Köyü, Kızılpınar Köyü, Konuklu Köyü, Köprübaşı Mah., Kurugöl Köyü, Kutluca Köyü, Kuzevler Köyü, Levzin Mah., Oyalı Köyü, Oyratlı Köyü, Ören Köyü, Pınarbaşı Köyü, Pınarbaşı Mah., Pınarbaşı Osb, Sarıkaya Köyü, Sarıyaprak Köyü, Sayören Köyü, Sugözü Köyü, Tekağaç Köyü, Tetirli Mah., Tokar Köyü, Toklu Köyü, Topkapı Köyü, Turgutözal Mah., Uzunkuyu Köyü, Üçgöz Köyü, Yazıbeydili Köyü, Yazıkarakuyu Köyü, Yelbastı Köyü, Yeni Mah., Yenibesni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilova Mah., Yoldüzü Köyü, Yukarısarhan Mah., Yukarısöğütlü Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Besni adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Besni Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Besni posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Besni seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Besni Posta Kodu 2023

Web sitemizde Besni posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Besni posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Besni posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Besni adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Besni adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Besni adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Besni nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Besni da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Besni Mahalleleri