Yüreğir Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 1220

Posta Kodu Sorgulama

Yüreğir Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 1220. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yüreğir adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yüreğir’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yüreğir Posta Kodu 1220. Yüreğir adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yüreğir Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yüreğir adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yüreğir gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yüreğir adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yüreğir posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yüreğir da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yüreğir adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yüreğir Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yüreğir Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yüreğir İlçesinde toplamda 108 tane mahalle bulunmaktadır. Yüreğir Mahalleleri (19mayıs Mah., Abdioğlucumhuriyet Mah., Ağzıbüyük Mah., Akdam Mah., Akdeniz Mah., Akıncılar Mah., Akpınar Köyü, Alihocalı Mah., Anadolu Mah., Atakent Mah., Atatürk Mah., Aydıncık Mah., Bahçelıevler Mah., Bahçelievler Mah., Baklalı Köyü, Başak Mah., Belören Köyü, Beyköy Mah., Büyükkapılı Mah., Camili Mah., Cırık Mah., Cumhuriyet Mah., Çağırkanlı Mah., Çamlıbel Mah., Çatalpınar Köyü, Çatalpınar Mah., Çelemli Köyü, Çelemli Mah., Çine Mah., Çorlu Köyü, Çotlu Mah., Dadaloğlu Mah., Danişment Mah., Dedekorkut Mah., Dedepınar Mah., Denizkuyusu Mah., Dervişler Mah., Düzce Mah., Eğriağaç Mah., Esenler Mah., Eskimisis Mah., Gazipaşa Mah., Geçitlicumhuriyet Mah., Gökçelı Mah., Gümüşyazı Mah., Güneşli Mah., Güveloğlu Köyü, Güzelevler Mah., Hacıali Mah., Haydaroğlu Mah., Herekli Mah., Irmakbaşı Mah., Kadıköy Mah., Kamışlı Mah., Karaahmetli Mah., Karacaoğlan Mah., Kaşlıca Köyü, Kayarlı Mah., Kazımkarabekir Mah., Kışla Mah., Koza Mah., Köklüce Mah., Köprügözü Mah., Köprülü Mah., Kütüklü Mah., Levent Mah., Mutlu Mah., Özgür Mah., Özler Mah., Paşaköy Mah., Pekmezli Mah., Pttevleri Mah., Ranaköy Köyü, Sağdıçlı Mah., Sakızlı Mah., Sarıçam Mah., Sazak Mah., Selahattineyyubi Mah., Serinevler Mah., Seyhan Mah., Sinanpaşa Mah., Solaklı Mah., Solaklıcumhuriyet Mah., Solaklıhürriyet Mah., Suluca Mah., Şahinağa Mah., Şehiterkutakbay Mah., Şıhmurat Mah., Tahsilli Mah., Taşçı Mah., Ulubatlıhasan Mah., Vayvaylı Köyü, Yahşiler Mah., Yakapınar Osb, Yalnızca Mah., Yamaçlı Mah., Yavuzlar Mah., Yenice Mah., Yenidoğan Mah, Yeniköy Mah., Yerdelen Mah., Yeşilbağlar Mah., Yukarıçiçekli Mah., Yunusemre Mah., Yunusoğlu Mah., Yunusoğlucumhuriyet Mah., Yunusoğluhürriyet Mah., Zağarlı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yüreğir adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yüreğir Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yüreğir posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yüreğir seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yüreğir Posta Kodu 2023

Web sitemizde Yüreğir posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yüreğir posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yüreğir posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yüreğir adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yüreğir adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yüreğir adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yüreğir nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yüreğir da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yüreğir Mahalleleri