Yumurtalık Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 1680

Posta Kodu Sorgulama

Yumurtalık Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 1680. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yumurtalık adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yumurtalık’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yumurtalık Posta Kodu 1680. Yumurtalık adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yumurtalık Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yumurtalık adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yumurtalık gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yumurtalık adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yumurtalık posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yumurtalık da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yumurtalık adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yumurtalık Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yumurtalık Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yumurtalık İlçesinde toplamda 30 tane mahalle bulunmaktadır. Yumurtalık Mahalleleri (Akdeniz Mah., Akyuva Mah., Asmalı Köyü, Atatürk Mah., Ayas Mah., Aydın Mah., Ayvalık Köyü, Bahçelievler Mah., Barbaros Mah., Bozdoğan Mah., Cumhuriyet Mah., Demirtaş Köyü, Dervişiye Mah., Deveciuşağı Köyü, Fatih Mah., Fuadiye Mah., Gölovası Köyü, Hamzalı Köyü, Haylazlı Köyü, Hürriyet Mah., Kaldırım Mah., Kalemli Köyü, Kemalpaşa Mah., Kesmeburun Köyü, Kırmızıdam Köyü, Kuzupınarı Köyü, Narlıören Köyü, Sugözü Köyü, Yeniköy Köyü, Yumurtalık Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yumurtalık adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yumurtalık Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yumurtalık posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yumurtalık seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yumurtalık Posta Kodu 2022

Web sitemizde Yumurtalık posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yumurtalık posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yumurtalık posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yumurtalık adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yumurtalık adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yumurtalık adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yumurtalık nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yumurtalık da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yumurtalık Mahalleleri