Tufanbeyli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 1640

Posta Kodu Sorgulama

Tufanbeyli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 1640. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Tufanbeyli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Tufanbeyli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Tufanbeyli Posta Kodu 1640. Tufanbeyli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Tufanbeyli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Tufanbeyli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Tufanbeyli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Tufanbeyli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Tufanbeyli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Tufanbeyli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Tufanbeyli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Tufanbeyli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Tufanbeyli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Tufanbeyli İlçesinde toplamda 33 tane mahalle bulunmaktadır. Tufanbeyli Mahalleleri (Akpınar Köyü, Ayvat Köyü, Bahçelievler Mah., Cumhuriyet Mah., Çakırlar Köyü, Çatalçam Köyü, Çukurkışla Köyü, Damlalı Köyü, Demiroluk Köyü, Doğanbeyli Köyü, Doğanlı Köyü, Esentepe Mah., Evci Köyü, Fatmakuyu Köyü, Güzelim Köyü, Hanyeri Köyü, İğdebeli Köyü, İstiklal Mah., Karsavuran Köyü, Kayapınar Köyü, Kayırcık Köyü, Kirazlıyurt Köyü, Kozcağız Köyü, Ortaköy Köyü, Pekmezli Köyü, Pınarlar Köyü, Polatpınarı Köyü, Şarköy Köyü, Taşpınar Köyü, Tozlu Köyü, Yamanlı Köyü, Yenicamii Mah., Yeşilova Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Tufanbeyli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tufanbeyli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tufanbeyli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Tufanbeyli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Tufanbeyli Posta Kodu 2023

Web sitemizde Tufanbeyli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Tufanbeyli posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Tufanbeyli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Tufanbeyli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Tufanbeyli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Tufanbeyli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Tufanbeyli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Tufanbeyli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Tufanbeyli Mahalleleri