Seyhan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 1010

Posta Kodu Sorgulama

Seyhan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 1010. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Seyhan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Seyhan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Seyhan Posta Kodu 1010. Seyhan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Seyhan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Seyhan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Seyhan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Seyhan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Seyhan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Seyhan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Seyhan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Seyhan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Seyhan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Seyhan İlçesinde toplamda 91 tane mahalle bulunmaktadır. Seyhan Mahalleleri (2000evler Mah., Ahmetremziyüreğir Mah., Alidede Mah., Aydınlar Mah., Bahçelievler Mah., Bahçeşehir Mah., Barbaros Mah., Barış Mah., Beşocak Mah., Bey Mah., Büyükçıldırım Mah., Büyükdikili Mah., Camuzcu Mah., Cemalpaşa Mah., Çabutçu Mah., Çaputçu Mah., Çınarlı Mah., Demetevler Mah., Denizli Mah., Dervışler Mah., Dikili Mah., Dörtağaç Mah., Döşeme Mah., Dumlupınar Mah., Emek Mah., Fatih Mah., Fevzipaşa Mah., Gazipaşa Mah., Gökçeler Mah., Gölbaşı Mah., Gülpınar Mah., Gürselpaşa Mah., Hadırlı Mah., Hanedan Mah., Havuzlubahçe Mah., Hurmalı Mah., Hürriyet Mah., İsmetpaşa Mah., Karakuyu Mah., Karasoku Mah., Kavaklı Mah., Kayalıbağ Mah., Kayışlı Mah., Kocavezir Mah., Koyuncu Mah., Köylüoğlu Mah., Kurtuluş Mah., Kuruköprü Mah., Kuyumcular Mah., Küçükçıldırım Mah., Küçükdikili Mah., Küçükdikiliçınarlı Mah., Mekan Mah., Mestanzade Mah., Meydan Mah., Mıdık Mah., Mirzaçelebi Mah., Mithatpaşa Mah., Namıkkemal Mah., Narlıca Mah., Onur Mah., Ova Mah., Pınar Mah., Reşatbey Mah., Sakarya Mah., Salmanbeyli Mah., Sarıhamzalı Mah., Sarıhuğlar Mah., Sarıyakup Mah., Serinevler Mah., Sögütlü Mah., Sucuzade Mah., Sümer Mah., Şakirpaşa Mah., Şehitduran Mah., Tellidere Mah., Tepebağ Mah., Türkocağı Mah., Uçak Mah., Ulucamii Mah., Yalmanlı Mah., Yeni Mah., Yenibaraj Mah., Yenibey Mah., Yenidam Mah., Yeşilevler Mah., Yeşiloba Mah., Yeşilyurt Mah., Yeşilyuva Mah., Yolgeçen Mah., Zeytinli Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Seyhan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Seyhan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Seyhan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Seyhan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Seyhan Posta Kodu 2024

Web sitemizde Seyhan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Seyhan posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Seyhan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Seyhan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Seyhan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Seyhan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Seyhan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Seyhan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Seyhan Mahalleleri