Sarıçam Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 1790

Posta Kodu Sorgulama

Sarıçam Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 1790. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sarıçam adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sarıçam’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sarıçam Posta Kodu 1790. Sarıçam adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sarıçam Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sarıçam adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sarıçam gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sarıçam adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sarıçam posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sarıçam da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sarıçam adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sarıçam Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sarıçam Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sarıçam İlçesinde toplamda 68 tane mahalle bulunmaktadır. Sarıçam Mahalleleri (Acıdere Mah., Aflak Köyü, Akkuyu Köyü, Avcılar Köyü, Aydınyurdu Köyü, Ayvalı Mah., Bayramhacılı Mah., Beycelı Mah., Boynuyoğun Köyü, Boztepe Köyü, Büyükbaklalı Mah., Cerenli Köyü, Cihadiye Köyü, Cumhuriyet Mah, Cumhuriyet Mah., Çamlıca Köyü, Çarkıpare Köyü, Çarkıpare Mah., Çaylı Köyü, Çınarlı Mah., Çiçekli Köyü, Çirişgediği Köyü, Çukurova Üniversitesi, Dağcı Mah., Dutluca(bocu) Köyü, Eğerciuşağı Köyü, Esentepe Mah., Gökbüvet Köyü, Göztepe Mah., Gültepe Mah., Hakkıbeyli Köyü, Hasanbeyli Köyü, Hocalı Köyü, Hürriyet Mah., İstiklal Mah., Karaömerli Köyü, Karayusuflu Köyü, Kargakekeç Köyü, Karlık Köyü, Karşıyaka Mah., Kaşobası Köyü, Kepeztepe Köyü, Kılbaş Köyü, Kılıçlı Köyü, Kızılkaş Köyü, Kösefakılı Köyü, Küçükbaklalı Mah., Maltepe Köyü, Mehmetakifersoy Mah., Menekşe Köyü, Mustafakemalpaşa Mah., Mustafalar Köyü, Müminli Mah., Orhangazı Mah., Remzioğuzarık Mah., Sarıçam Köyü, Sofudede Mah., Şahintepe Mah., Turunçlu Köyü, Ünlüce Köyü, Yağızlar Köyü, Yarımca Köyü, Yavuzsultanselim Mah., Yeni Mah., Yeniyayla Köyü, Yeşiltepe Mah., Yıldırımbeyazıt Mah., Yürekli Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sarıçam adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sarıçam Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sarıçam posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sarıçam seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sarıçam Posta Kodu 2024

Web sitemizde Sarıçam posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sarıçam posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sarıçam posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sarıçam adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sarıçam adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sarıçam adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sarıçam nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sarıçam da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sarıçam Mahalleleri