Bağlar Mah. Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 1530

Posta Kodu Sorgulama

Bağlar Mah. Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 1530. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bağlar Mah. adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bağlar Mah.’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bağlar Mah. Posta Kodu 1530. Bağlar Mah. adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bağlar Mah. Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bağlar Mah. adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bağlar Mah. gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bağlar Mah. adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bağlar Mah. posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bağlar Mah. da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bağlar Mah. adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bağlar Mah. Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bağlar Mah. Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bağlar Mah. İlçesinde toplamda 94 tane mahalle bulunmaktadır. Bağlar Mah. Mahalleleri (Acarmantaş Köyü, Adalet Mah., Ağlıboğaz Mah., Akarca Köyü, Akçaluşağı Köyü, Akdam Köyü, Akkaya Köyü, Alapınar Köyü, Andıl Köyü, Arslanlı Köyü, Aslanpaşa Mah., Ayşehoca Köyü, Bağlar Mah., Bağözü Köyü, Boztahta Köyü, Bucak Köyü, Bulduklu Köyü, Cumhuriyet Mah., Çamdere Köyü, Çamlarca Köyü, Çanaklı Mah., Çandık Köyü, Çelenuşağı Köyü, Çokak Köyü, Çukurören Köyü, Çulluuşağı Köyü, Çürüklü Köyü, Dağlıca Köyü, Dikilitaş Köyü, Dilekkaya Köyü, Duraluşağı Köyü, Durmuşlu Köyü, Düzağaç Köyü, Ergeneuşağı Köyü, Eskikabasakal Köyü, Eskimantaş Köyü, Faydalı Köyü, Gedikli Köyü, Gökçeyol Köyü, Gökgöz Köyü, Görbeyaz Köyü, Güneri Köyü, Hacıbeyli Mah., Hacımirzalı Köyü, Hacıuşağı Mah., Hamam Köyü, Hürriyet Mah., Ilıca Köyü, Işıkkaya Köyü, Işıklı Köyü, İdemköy Köyü, Kabaktepe Köyü, Kahveli Köyü, Kalkumaç Köyü, Kapıkaya Köyü, Karabucak Köyü, Karacaören Köyü, Karahamzalı Köyü, Karanebili Köyü, Kemerköy Köyü, Kıbrıslar Köyü, Kızıllar Köyü, Kızlarsekisi Köyü, Köseli Köyü, Kuytucak Köyü, Kuyubeli Köyü, Kuyuluk Köyü, Mahmutlu Mah., Mahyalar Köyü, Marankeçili Köyü, Minnetli Köyü, Oruçlu Köyü, Örendere Köyü, Özbaşı Köyü, Pekmezci Köyü, Postkabasakal Köyü, Salmanlı Köyü, Şerifli Köyü, Şevkiye Mah., Taş Mah., Tavşantepe Mah., Tufanlı Köyü, Tufanpaşa Mah., Turgutlu Köyü, Turunçlu Köyü, Türkelı Mah., Varsaklar Mah., Velicanlı Köyü, Yanalerik Köyü, Yarımoğlu Mah., Yassıçalı Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yukarıkeçili Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bağlar Mah. adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bağlar Mah. Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bağlar Mah. posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bağlar Mah. seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bağlar Mah. Posta Kodu 2024

Web sitemizde Bağlar Mah. posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bağlar Mah. posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bağlar Mah. posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bağlar Mah. adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bağlar Mah. adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bağlar Mah. adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bağlar Mah. nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bağlar Mah. da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kozan Mahalleleri